Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
categoryimage 24 czerwiec 201716:00

Życie Maryi

INFORMACJA


„Życie Maryi” to wspaniały musical przedstawiający za pomocą muzyki i tańca życie Matki Bożej. Ten spektakl jest w równym stopniu wydarzeniem muzycznym, co przeżyciem religijnym. Musical został przygotowany w 2014 r. Zespół "Guadalupe" z Lublina, wspólnie ze Wspólnotą Najświętszego Imienia Jezus oraz gośćmi. Występuje w nim ok. 40 osób, w tym grająca na żywo dziesięcioosobowa orkiestra. Obie grupy obfitują w nieprzeciętnie utalentowanych młodych ludzi: libretto do musicalu napisała główna wokalistka zespołu "Guadalupe", także autorka muzyki Agnieszka Beszłej (grająca w musicalu rolę Maryi) wraz z Aleksandrą Rydzak. Scenografię wykonał Michał Czakon razem z członkami Akademii Młodzieżowej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, na której malunki przygotowała Diakonia Adoracji i Pisania Ikon ze wspólnoty Najświętszego Imienia Jezus. Musical opowiada wydarzenia historyczne a zarazem ewangeliczne z udziałem Maryi. Z perspektywy Maryi, jako kochającej matki, doświadczamy najważniejszych chwil z życia Jezusa. – od sceny zwiastowania przez nawiedzenie świętej Elżbiety, narodzenie, ofiarowanie, odnalezienie Jezusa w świątyni jerozolimskiej, wesele w Kanie, nauczanie, drogę krzyżową, śmierć, zmartwychwstanie Jezusa, i zesłanie Ducha Świętego. Każda ze scen ma swoją dramaturgię, niesie ogrom emocji, przy wielu trudno widzowi opanować wzruszenie, nawet łzy. Ta niezwykła opowieść jest wyśpiewana i wytańczona z entuzjazmem, skomponowana w plastyczny i pełen ekspresji przekaz. Wiele scen spektaklu tworzy żywe obrazy znane z ikonografii chrześcijańskiej, iskrzące się barwami, przetkane światłem. Musical wystawiany był wielokrotnie w miastach południowej Polski każdorazowo przy sali pełnej publiczności. Musical „Życie Maryi” wyrasta wprost z kultury europejskiej i chrześcijańskich korzeni Europy.

Wydarzenie współfinansowane przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Urząd Miasta Toruń.

plakat

Bezpłatne zaproszenia

tel. 505 464 880

musical24.06@wp.pl

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.
Informacje kontaktowe
505464880
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.