Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
categoryimage 16 marzec 201818:00

Drugi Festiwal Wspomnień

Kup bilet

INFORMACJA


Festiwal Wspomnien kostka

Festiwal Wspomnień: Łazuka, Lipko i goście

(16 marca, g. 18:00, CKK Jordanki)

W tym roku Festiwal Wspomnień poprowadzi ikona polskiego dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska. W 1970 roku ukończyła studia z zakresu arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim, a rok później studium dziennikarskie na tym samym uniwersytecie. Po raz pierwszy pojawiła się na antenie Polskiego Radia w Rozgłośni Harcerskiej, gdzie jako gość opowiadała o wybranym przez siebie kierunku studiów. Szybko jednak, bo w 1970 roku, związała się zawodowo z Polskim Radiem, gdzie współpracowała ze Studiem Rytm i Popołudniem z młodością. Od 1973 roku pracowała w redakcji Muzyki i aktualności a w późniejszych latach z redakcją muzyczną Programu I, w którym prowadziła wiele popularnych audycji: Magazyn Muzyczny Rytm oraz Muzyka Nocą, później zaś Muzyczna Jedynka i Leniwa Niedziela. W telewizji polskiej zadebiutowała pod koniec lat 70. jako prezenterka młodzieżowej Siódemki i wakacyjnego Studia Lato. W późniejszych latach prowadziła także program Stare, nowe i najnowsze, poranny program Kawa czy Hebrata (w duecie z Jackiem Żakowskim), a także Wideotekę dorosłego człowieka wraz z Krzysztofem Szewczykiem. Pod opieką Marii Szabłowskiej na scenie CKK Jordanki wystąpią:

Bohdan Łazuka – osobowość polskiego kina oraz kabaretu, prezenter radiowy oraz aktor teatralny znany z kultowych ról komediowych. Występował między innymi w spektaklach kabaretowych Olgi Lipińskiej oraz Kabarecie Starszych Panów. Od ponad 50 lat związany z warszawskimi teatrami. Bohdan Łazuka oprócz licznych serialowych kreacji, szerszej publiczności znany jest z ról komediowych w filmach takich jak: „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana” oraz „Nie ma róży bez ognia”.

Romuald Lipko Band – Romuald Lipko to polski kompozytor oraz multiinstrumentalista, grający na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Znany przede wszystkim jako klawiszowiec oraz lider zespołu Budka Suflera. Współpracował z wieloma najpopularniejszymi artystami w Polsce. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar (Nic nie może wiecznie trwać, Do żony wróć, Układ z życiem), Maryli Rodowicz (Tak nam słodko, tak nam gorzko), Ireny Jarockiej (To za mało, Nie odchodź jeszcze, Lato dzikich róż), Zdzisławy Sosnickiej (Aleja gwiazd, W kolorze krwi, Serce pali się raz, Powiedz mi panie, Będzie co ma być) czy Izabeli Trojanowskiej (CDN, Mniejsze zło, Gramatyka miłości, Zakochajmy się jak dzieci). Jego największym sukcesem komercyjnym okazała się płyta „Nic nie boli, tak jak życie”, wydana w 1997 roku, która sprzedała się w ponad milionowym nakładzie! Jako niebagatelny sukces można też odnotować występ w nowojorskiej Carnegie Hall i sesja nagraniowa w Village Studio w Los Angeles pod okiem Grega Phillinganesa.

Romuald Lipko wystąpi razem ze swoim nowym zespołem, a także następującymi gośćmi:

Izabela Trojanowska – polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku współpracowali z nią Budka Suflera i Romuald, który pisał dla niej piosenki. W tamtym czasie powstały największe przeboje Izabeli Trojanowskiej: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”, Tydzień łez”, Jestem twoim grzechem” czy „Sobie na złość”. Nagrała łącznie siedem płyt: „Iza” (1981), „Układy” (1982), „Izabela Trojanowska” (1991), „Pożegnalny cyrk” (1993), „ Chcąc inaczej” (1996), „Życia zawsze malo” (2011) i „Na skos” (2016). Występowała także licznie w filmach i serialach, m.in. „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się”, „Blisko, coraz bliżej”, „Szkoda twoich łez” czy „Klan”.

Felicjan Andrzejczak – piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982 – 1983. Wraz z nimi nagrał takie przeboje jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”. W 1978 roku nagrał przebój „Peron łez”, dzięki któremu zagościł na Koncercie Premier na Festiwalu w Opolu. Ponownie, na krótko, wrócił do Budki Suflera, nagrywając wraz z Krzysztofem Cugowskim i Urszulą utwór „Piosenka po rewolucji. Nagrał też płyty „Świat miłować” (1997) z balladą „Jak jeździec donikąd”, „Na prowincji” (2006), „Biegnę jak maratończyk” (2009), a także „Czas przypływu” (2015).

Grzegorz Wilk — wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. W 1998 roku został laureatem programu „Szansa na sukces”, a w 2002 roku zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. W latach 2004-2008 występował we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol, a w latach 2006-2008 jako wokalista i parodysta w programie „Szymon Majewski Show”. Od 2005 roku jest natomiast solistą w programie „Jaka to melodia?” w TVP1.

Bilety w cenie 60 zł na Festiwal Wspomnień są dostępne w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3).

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.

 

Informacje kontaktowe
Toruńska Agenda Kulturalna ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
+48 56 621 03 33
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.