
INFORMACJA
Musica Graciana: koncert ‘Pubblicato in Venezia’
Muzyka XVII-wiecznej Wenecji na dawnych instrumentach
Pubblicato in Venezia zespołu Musica Graciana to wybór muzyki wydanej w XVII-wiecznej Wenecji. Znajdują się w nim kompozycje twórców wykonywanych dziś niezwykle rzadko, takich jak Giovanni Picchi, Salomone Rossi, Marcin Mielczewski, Antonio Bertali, czy innych. Wenecja była w XVII wieku jednym z najważniejszych ośrodków muzycznych na mapie Europy. Do miasta położonego na wyspach Morza Adriatyckiego przybywali najlepsi twórcy muzyki, nie tylko z Italii, a także z innych krajów Europy. Ówczesny rozkwit sztuki drukarskiej dawał niespotykane dotychczas możliwości publikacji materiałów nutowych. Dziś, po ponad trzystu latach zespół Musica Graciana dokonuje wyborów i wykonuje muzykę z jednego z najznamienitszych ośrodków sztuki muzycznej na świecie. Muzykę, będącą niezwykłym przedsionkiem baroku, wspaniałą syntezą sztuki renesansowej polifonii z szalonymi, włoskimi afektami.
Artyści wykonujący program tworzą atmosferę, która nie kojarzy się stricte z tradycyjnie rozumianymi produkcjami branży muzyki poważnej. Program staje się wyważoną syntezą kunsztu dawnej sztuki muzycznej z polotem i przyjemnością słuchania współczesnej muzyki o luźniejszym przeznaczeniu. Udowadnia, że muzyka grana w XVII-wiecznej Wenecji nie jest już dzisiaj tylko interaktywnym eksponatem muzealnym, a ponadczasowym dźwiękowym pomnikiem artystycznie uchwyconych emocji. Pubblicato in Venezia to przyjemność, walka, szał, pasja, rozpacz, ekstaza, powaga, spokój, radość. Kalejdoskop.
Zespół Musica Graciana zadebiutował w styczniu 2018 roku programem ‘Pubblicato in Venezia’. Ensemble powołany do życia przez lidera Maksymiliana Święcha tworzą absolwenci uczelni muzycznych Kolonii, Londynu, Poznania i Wrocławia. Grupa specjalizuje się w historycznym wykonawstwie włoskiej i polskiej muzyki dawnej. Głównym jej celem jest propagowanie niszowej muzyki, zaś cechą najbardziej charakterystyczną – olbrzymiej wielkości grupa continuo.
Aleksandra Lesner, Marta Michalak – skrzypce
Radosław Dembiński – viola da gamba
Kamil Lis – pozytyw szkatulny
Marcin Bajon – Violone
Maksymilian Święch – klawesyn, kierownictwo artystyczne
21 kwietnia, g. 18.00
Sala Kameralna | CKK Jordanki
Bilety: 40zł. Dostępne do kupienia przed koncertem oraz na stronie: bilety24.pl
Wejściówki są też do nabycia w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (wtorek-sobota w godz. 13.00-19.00).
Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.
Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.
Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:
3 pln w godz. 6-17
2 pln w godz. 17-6
Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.