Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
categoryimage 19 maj 201818:00

Festiwal Kontakt '18: Lokis

Kup bilet

INFORMACJA


lokis 7 photo D.Matvejev

Litewski Narodowy Teatr Dramatyczny (Wilno/Litwa)

Anka Herbut Lokis,

Reżyseria: Łukasz Twarkowski

Spektakl toczy się wokół trzech historii inspirowanych: nowelą Prospera Mérimée „Lokis” i biografiami dwóch artystów ­– wizjonerskiego litewskiego fotografa Vitasa Luckusa, jego kontrowersyjnym stylem życia (zakończonym zabójstwem i samobójstwem) i niekonwencjonalnym podejściem do fotografii oraz Bertranda Cantata, wokalisty francuskiej grupy rockowej Noir Désir, który podczas krótkiej wizyty w Wilnie zabił swoją ukochaną, słynną francuską aktorkę Marie Trintignant. Jedną z osi spektaklu jest analiza strachu i tego, co wymyka się spod kontroli. Drugą – odtworzenia obrazu. Widzimy wiele obrazów, słyszymy wiele „prawd” i „faktów”, ale nigdy nie wiadomo, czy są one fałszywe, czy prawdziwe, czy to rzeczywistość, czy tylko jej obraz. Tak jak w fotografii – obraz to odtworzenie, duplikat prawdziwego obiektu: ekspozycja, działanie światła, punkt widzenia fotografa - wszystko to decyduje o tym, jak prezentuje się rzeczywistość na obrazie. Oryginalne podejście Vitasa Luckusa do fotografii i jego idee zostały wybrane jako forma retransmisji spektaklu, który balansuje na granicy teatru i kina, eksploruje prawdy, znaczenia i zdarzenia poprzez obraz. Obraz jest wszystkim. Obraz jest powielany tyle razy, że tworzy tę fałszywą prawdę (fake truth), w którą zaczynamy wierzyć. Ale czy może pokonać samą rzeczywistość?

czas: 3h z 1 przerwą

 

PEŁNA INFORMACJA O MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRALNYM KONTAKT

kostka

Informacje o biletach na stronie MFT Kontakt pod adresem https://festiwal.teatr.torun.pl/bilety/

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.

Informacje kontaktowe
Teatr im. Wilama Horzycy Plac Teatralny 1 87-100 Toruń
(56) 622-52-22, 622-12-45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.