+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbli?sze wydarzenie:
  • Polski (PL) Polski (PL)

EVENTS


categoryimage
Teatr
categoryimage
Koncerty
categoryimage
Koncerty
categoryimage
Koncerty
categoryimage
Inne
categoryimage
Inne

SITE_NEWS

SEE_ALL
Aktualności

CKK Jordanki na targach IBTM

W dniach 29 listopada – 2 grudnia 2016 roku miasto Toruń wraz CKK Jordanki po raz pierwszy wezmą udział w międzynarodowych targach branży spotkań IBTM w Barcelonie.

Jest to wydarzenie, podczas którego spotyka się branża MICE z całego świata tj. profesjonalni organizatorzy konferencji, meeting plannerzy, firmy eventowe, przedstawiciele hotelów i firm cateringowych, a także przedstawiciele miast, które stanowią ciekawe destynacje dla organizatorów konferencji. Są to jedne z największych targów tego sektora na świecie, zarówno ze względu na liczbę wystawców, odwiedzających, jak również efektywność rozmów handlowych.

Toruń i CKK Jordanki będą reprezentowane na samodzielnym stanowisku w ramach stoiska narodowego Polskiej Organizacji Turystycznej. Obok Torunia swoją ofertę konferencyjną będą prezentowały m.in. miasta: Kraków, Katowice, Poznań, Lublin  i Warszawa oraz podmioty komercyjne świadczące usługi związane z organizacją konferencji na terenie Polski.

Podczas targów przedstawiciele miasta i Jordanek wezmą udział w spotkaniach z hosted buyers, czyli z kluczowymi zagranicznymi organizatorami branży spotkań. Poza indywidualnymi spotkaniami z zagranicznymi podmiotami zainteresowanymi lokalizacją konferencji i spotkań w naszym mieście oferta Torunia i Jordanek będzie prezentowana podczas sesji audiowizualnych, jak również podczas tzw. Happy Hours, wydarzenia promocyjnego organizowanego przez Polish Convention Bureau. W prezentacji tej nie zabraknie również Torunia prezentującego swoje zaplecze konferencyjne oraz jak zawsze najważniejsze atrakcje turystyczne.

Toruń może stać się alternatywą dla innych bardziej rozpoznawalnych miejsc turystyki kongresowej, dzięki nowoczesnemu obiektowi wielofunkcyjnemu jakim jest CKK Jordanki, w którym można organizować kongresy dla 1200 uczestników, i wysokiej klasy infrastrukturze hotelowej.Ważnym aspektem jest również obecności specjalistów z lokalnych ośrodków akademickich.

Celem udziału w targach jest pozyskanie dużych konferencji z branż kluczowych dla miasta, promocja CKK Jordanki i miasta jako nowej destynacji kongresowej, pozyskanie nowych partnerów i inspiracja do organizacji spotkań i wydarzeń w Toruniu. CKK Jordanki w 2015 roku prezentowało swoją ofertę na podobnych targach IMEX we Frankfurcie.

Data: 2016-11-29
30
Aktualności

Statuetka na urodziny CKK Jordanki

Występ ukraińskiego duetu  5'nizza, wspomnienia, wystawa fotograficzna i kolejne wyróżnienie – tak przebiegały pierwsze urodziny Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Jubileusz odbył się 19 listopada 2016 roku.

- 344 dni korzystamy i cieszymy się z sali na toruńskich Jordankach. Obiekt otworzyliśmy hucznie wraz z jego projektantem i wykonawcami przed rokiem: w sobotę 12 grudnia 2015 r. Siła wykonanej wówczas przez toruńskich symfoników i chórzystów IX Symfonii Ludwiga van Beethovena zdaje się wciąż określać prestiż i dynamikę wszystkiego, co dzieje się pod dachem tego przepięknego obiektu – mówił podczas jubileuszowej imprezy prezydent Torunia Michał Zaleski. - Otwieraliśmy go z wielkimi oczekiwaniami i drobnymi obawami, czy odważna propozycja hiszpańskiego architekta Fernando Menisa zostanie przez torunian i gości naszego miasta zaakceptowana. Po roku śmiało możemy powiedzieć: Spełniły się nam wyłącznie dobre sny!

- Mija rok od czasu, kiedy spełniło się marzenie wielu osób – torunian, miłośników szeroko rozumianej kultury i nie tylko. Także moje. Bo to, czy na Jordankach powstanie Centrum Kulturalno-Kongresowe, jeszcze trzy lata temu nie było wcale pewne. Nasza sala rodziła się w bólach. To, czy w ogóle ją budować, miało tylu samo zwolenników, co przeciwników. Nie wszystkim podobał się projekt Fernando Menisa, inni twierdzili, że dla Torunia sala jest za duża, jeszcze inni – że jest zbyt mała. To dzięki determinacji prezydenta Torunia i jego współpracowników jesteśmy dzisiaj w tym miejscu. I za to mu bardzo dziękujępowiedział prezes CKK Jordanki Grzegorz Grabowski.

Nieprzypadkowo na świętowanie jubileuszu wybrano właśnie 19 listopada. Dokładnie rok wcześniej Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie obiektu, co było równoznaczne z tym, że Centrum mogło przyjąć pierwszych gości. Przyjąć już nie jako zwiedzających plac budowy, w kaskach i kamizelkach, ale jako odbiorców kultury. Dookoła wisiał jeszcze pobudowlany pył, a Jordanki gościły tysiące ludzi ciekawych Sali - najpierw podczas dni otwartych, a potem na regularnych imprezach.

- Uczyliśmy się tej sali od początku razem. Jej topografii i możliwości. Jestem przekonany, że ta nauka nie poszła w las, że CKK Jordanki spełniło pokładane w nim oczekiwania, a niedowiarków do siebie przekonałododał Grzegorz Grabowski.

Przez niespełna rok funkcjonowania CKK Jordanki odwiedziło 140 tys. widzów. Odbyło się tu 91 koncertów, 42 spektakle (od teatralnych po baletowe) i 43 konferencje. Jordanki przyciągnęły również uczestników 14 gali, 28 specjalistycznych szkoleń, 19 spotkań biznesowych i politycznych, 8 festiwali oraz dwóch kabaretów. Sala ma też ponad 8 tys. fanów na Facebooku.

Toruńskie Centrum znalazło się również w centrum uwagi mediów branżowych oraz wielu środowisk i ośrodków architektonicznych, budowlanych czy turystycznych w Polsce i na świecie. Zaledwie roczne Jordanki mają już na swoim koncie tytuły:

  • jednego z 7 Nowych Cudów Polski (nadany przez „National Geographic”,
  • jednego z sześciu najlepszych projektów w międzynarodowym zestawieniu w kategorii „beton w architekturze”,
  • finalisty Światowego Festiwalu Architektury Berlin 2016,
  • Nagrody Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich,
  • Bryły Roku 2015,
  • nagrody architektonicznej tygodnika „Polityka”,
  • Modernizacji Roku,
  • nagrody za „najlepszy projekt kulturalny” przyznany na festiwalu architektury w Barcelonie.

Bez wyróżnień nie obyło się także w jubileuszowy wieczór. CKK Jordanki zostało nagrodzone statuetką miesięcznika Builder jako najlepszy obiekt. Prezydentowi Torunia wręczył ją Marek Zdziebłowski – wydawca miesięcznika Builder i Michał Grocki – dyrektor projektu Builder Exclusive.

Builder przygotował również specjalne wydanie poświęcone w całości toruńskiemu obiektowi. Na stu stronach prestiżowego wydawnictwa opisano, jak i z czego powstała sala.

Na zakończenie jubileuszu zagrał ukraiński duet 5'nizza - jeden z największych fenomenów muzycznych współczesnej Ukrainy. Grupę tworzy Siergiej Babkin i Andriej "San" Zaporożec. Wolność artystyczna, eklektyzm i oryginalne teksty są elementami składającymi się na muzykę grupy, która łączy różne style muzyczne - od reggae, ragga przez hip-hop i beatbox po muzykę kabaretową i jazz, a nawet punk - rock. Swoją muzykę wykonują w języku rosyjskim oraz ukraińskim.

Organizatorem koncertu była Toruńska Agenda Kulturalna i Miasto Toruń, Mecenasem Mostostal Warszawa, a sponsorami Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bank PKO SA, Apator SA, Arriva i Kancelaria Prawnicza Hogan Lowels. Galę wsparli też VINPOL i CAFE MOLUS.

top builder nagroda

Data: 2016-11-21
135
Aktualności

Toruńskie Jordanki - ekskluzywny wybór „Buildera”

Trzecie, specjalne wydanie prestiżowego branżowego miesięcznika „Builder” w całości poświęcone jest Centrum Kulturalno – Kongresowemu Jordanki w Toruniu. Monografia tej wyjątkowej inwestycji opowiada o pomyśle, koncepcji oraz ludziach, którzy ją tworzyli.

Tak jak w poprzednich edycjach, publikacja „Builder Exclusive” w sposób integralny przedstawia zaangażowane marki i stanowi benchmark do analizy rynku budowlano-inwestycyjnego pod kątem najlepszych praktyk.

Centrum Jordanki to inwestycja długo wyczekiwana przez melomanów i toruńskich artystów. Wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa pozwala na pełną swobodę aranżowania pomieszczeń. Elastyczność rozwiązań przewidziano już w konstrukcji budynku. Obiekt może spełniać różnorodne funkcje, pozwala na organizację wszelkiego typu wydarzeń – od koncertów, poprzez spektakle teatralne czy operowe, do targów
i konferencji. Umożliwia to mobilna widownia najnowszej generacji z profilowanymi siedzeniami, zapewniającymi nie tylko komfort ale i najlepszą akustykę. Ale uznanie redakcji miesięcznika „Builder” wzbudziły nie tylko nowatorskie rozwiązania techniczne.

- Myśląc o Jordanach mam wrażenie, że historia powstania toruńskiego centrum to metafora wielkiej muzycznej kompozycji, której wykonania mogła podjąć się jedynie najlepsza orkiestra, pod kierunkiem wyśmienitego dyrygenta i czujnym okiem kompozytora – mówi Michał Grocki, Project Manager „Builder Exclusive”. – Tak właśnie było w tym przypadku. Odwaga Prezydenta Miasta, koncepcja Fernando Menisa, oraz doskonałe wykonanie projektu sprawiły, że Jordanki to budowla, która porusza niczym muzyka…

W najnowszym wydaniu „Builder Exclusive” tę poruszającą, oryginalną koncepcję przedstawia jej twórca – hiszpański architekt Fernando Menis. Jego dzieło - projekt toruńskiego centrum - podczas Światowego Festiwalu Architektury w Barcelonie, zostało uznane za najlepszy obiekt kulturalny przyszłości. O idei inwestycji i elementach, które zdecydowały o jej ostatecznym kształcie, opowiadają Andrzej Goławski - prezes zarządu Mostostalu Warszawa - generalnego wykonawcy i Marcelo Catala - Prezes Zarządu Cemex Polska. O pikado, wyjątkowym materiale, z którego powstały ściany budynku opowiada Michał Sus, producent gotyckich cegieł. Wypalane z wielką pieczołowitością w odrestaurowanym, zabytkowym piecu, stały się - po pokruszeniu - elementem budulca, który w zamierzeniu architekta, miał nawiązać do historii i architektury Torunia – zwłaszcza gotyckiej zabudowy starówki.

- Tworząc CKK Jordanki, chcieliśmy zaoferować mieszkańcom Torunia funkcjonalny obiekt, który utożsami się z tłem kulturowym miasta – powiedział architekt Fernando Menis. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników tej realizacji, udało się oddać do użytku funkcjonalny i nadzwyczajny obiekt. Jesteśmy wdzięczni wydawcy „Builder Exclusive”, który jako pierwszy na świecie tak dokładnie tę inwestycję opisał.

Radości z powstania i wielofunkcyjności toruńskiego centrum nie kryje Grzegorz Grabowski, Prezes Zarządu CKK Jordanki.

– Ta inwestycja było bardzo oczekiwana przez artystów i melomanów. Nowatorskie rozwiązania techniczne obiektu w pełni zaspokajają potrzeby organizatorów, nawet najbardziej wymagających imprez – mówi. I dodaje - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wydawca „Builder Exclusive“ wyróżnił naszą inwestycję w tak spektakularny sposób.

Stustronicową monografię CKK Jordanki wzbogacają artystyczne fotografie. Wykonane specjalnie na potrzeby projektu, podkreślają wielkość toruńskiej budowli. Także dzięki nim, czytając tę publikację, można „wsłuchać się” w Jordanki jak w muzykę.

Data: 2016-11-18
189

GALLERY

SEE_ALL