+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
  • Polski (PL) Polski (PL)

Wydarzenia


Aktualności

Zobacz wszystkie
Aktualności

Zapraszamy na nasz podziemny parking!

Macie problemy ze znalezieniem dobrego miejsca, w którym moglibyście bezpiecznie i wygodnie zaparkować w centrum Torunia? Jeśli tak, skorzystajcie z parkingu podziemnego CKK Jordanki!

FILMIK PROMUJĄCY PARKING CKK JORDANKI

Data: 2016-09-19
169
Aktualności

Jordanki wśród najlepszych budowli z betonu na świecie

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki znalazło się na liście 6 najlepszych projektów w ramach zestawienia World Architecture News Award 2016 w kategorii „beton w architekturze”.

Wyróżnienie przyznawane jest przez najlepszych światowych architektów, projektom w których zastosowano śmiałe pomysły i wszechstronne materiały. Jury w składzie Chiaki Arai, Jason Parker, Elaine Toogood i Simon Anson oceniło między innymi oryginalność projektów, ich innowacyjność, formę i funkcjonalność oraz sposób wykorzystania betonu jako materiału wykończeniowego budynku. W konkursie brało udział 25 projektów m. in z Japonii, Meksyku, Izraela i Chin. Projekt Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki autorstwa Fernando Menisa doceniono za jego funkcjonalność, modularność i wielozadaniowość. Członkowie jury zachwycili się wnętrzem budynku, szczególnie innowacyjną techniką Picado (połączenie betonu z innymi materiałami – tufem wulkanicznym oraz cegłą klinkierową), która została wykorzystana w niemal całym obiekcie. Technika nadała budowli surowego wyrazu oraz stworzyła bardzo dobre warunki akustyczne.. Simon Anson stwierdził, że Jordanki to „świetny, bardzo unikatowy i ambitny projekt”, zaś Elain Toogood nazwała go „niezwykłym i bardzo inspirującym”.

Więcej o tym wyróżnieniu można dowiedzieć się na stronie konkursu:

http://backstage.worldarchitecturenews.com/wanawards/award/sector/concrete-in-architecture-16

Data: 2016-09-05
542
Aktualności

O Jordankach w Tokyo

Po raz kolejny centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu trafiło na łamy profesjonalnej, prestiżowej prasy z dziedziny architektury. O naszym obiekcie napisał Global Architecture Document.

Global Architecture Document jest prestiżowym, japońskim miesięcznikiem poświęconym współczesnej architekturze, wydawanym przez E.D.A. EDITA Tokyo. Wydawany jest w język angielskim i japońskim. Tytuł ten istnieje od 40 lat i słynie z wyjątkowych zdjęć architektury. Każde wydanie, ze względu na jakość zdjęć, papier oraz format, bardziej przypomina album artystyczny niż standardowy miesięcznik poświęcony architekturze.

Obszerny – 20 stronicowy, materiał poświęcony CKK Jordanki został opublikowany w GA Document nr 138 w sierpniu br. Autorem zdjęć jest Yoshio Futugawa, zdjęcia zostały wykonane 9 czerwca br. Dokumentacja zdjęciowa trwała 8 godzin.

To już kolejny artykuł o CKK Jordanki w profesjonalnym, międzynarodowym, architektonicznym czasopiśmie. O sali pisano już m.in. w El Pais, Der Standard, Corriere Della Sera, a także w prasie branżowej. O Jordankach pisało American Archtecture Review, d+a Design and Architecture, Bauwelt, Architektura-Murator, Architecture Record.

IMG 6149

IMG 6150

IMG 6151

IMG 6157

Data: 2016-09-02
187