Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Specyfikacja sali

Liczba miejsc w całości 882 miejsca
Powierzchnia widowni 1012 m2
Powierzchnia sceny 600 m2
Okno sceniczne 225 m2

Wyposażenie

Projektory Multimedialne
System ruchomych sufitów służący do regulacji akustyki
Wi-Fi
Klimatyzacja
Mikrofony bezprzewodowe
Możliwość wielokanałowej rejestracji dźwięku
Możliwość nagrywania konferencji
Streaming audio-video

Funkcjonalność sali i układy

Sala Koncertowa to funkcjonalna przestrzeń dostosowująca się do potrzeb każdego wydarzenia. Jest to możliwe dzięki: mobilnej widowni, systemowi zapadni scenicznych i prosceniowych, kopułom sufitu mobilnego i ścianie mobilnej. Część widowni ulokowana jest na trzech balkonach: głównym i dwóch bocznych (dolnym i górnym). System ruchomych zapadni pozwala na stworzenie proscenium i orkiestronu oraz dowolne kształtowanie sceny. Jedna z zapadni znajdująca się w kieszeni tylnej pełni funkcję platformy do transportu elementów scenografii czy dekoracji bezpośrednio w obszar sceny. Za doskonałą akustykę sali odpowiada, m.in. pięć ruchomych kopuł ulokowanych na suficie, dwustronna ściana mobilna, która pochłania/ odbija dźwięk, a także technika wykończenia ścian w postaci tzw. pikado, które posiada również niezaprzeczalny walor estetyczny. Dodatkowo na wyposażeniu sali znajduje się mobilna muszla koncertowa – do wykorzystania w przypadku koncertu orkiestry na scenie lub orkiestry w towarzystwie chóru. Sala wyposażona jest w nowoczesną technologię sceniczną, nagłośnieniową i oświetleniową, projektory multimedialne, bezprzewodowe mikrofony, wifi, możliwość wielokanałowej rejestracji dźwięku, nagrywania konferencji oraz streamingu audio-video. Kieszeń tylna Sali Koncertowej otwiera się na zewnątrz, umożliwiając realizację wydarzeń plenerowych.

Fot. Marta Mróz

Opcja demontażu widowni umożliwia organizację imprez „stojących”. W tym wariancie – w celu uzyskania większej przestrzeni – istnieje również możliwość połączenia Sali Koncertowej z Salą Kameralną.

Aranżacja sali w tym układzie zakłada udostępnienie widowni Sali Koncertowej na 1206 miejsc w następującej konfiguracji: sektory I i II na płasko bez miejsc siedzących (550 miejsc stojących), sektor III (wyłączone rzędy I, II, III z uwagi na ograniczoną widoczność sceny) – 406 miejsc siedzących, sektory IV, V, VI (balkony, 250 miejsc siedzących).

Fot. Sławomir Kowalski

Układ połączonych sal koncertowej i kameralnej sprzyja realizacjom widowiskowych bali. Po demontażu widowni obu sal oraz dzielących je ścian mobilnych, uzyskujemy ogromną powierzchnię, idealnie sprawdzającą się w karnawale. W powstałej przestrzeni możemy umieścić okrągłe stoły nawet dla 600 osób, parkiet taneczny, bary i bufety. Scena sali koncertowej umożliwia realizację części artystycznej, która uświetni wieczór. Ten wyjątkowy układ zaspokoi potrzeby event menedżerów, którzy szukają powierzchni na realizację dużej, prestiżowej gali z udziałem kilkuset gości.

Do pobrania

Zestawienie sprzętowe multimediów pobierz
Zestawienie sprzętowe nagłośnienia pobierz
Zestawienie sprzętowe oświetlenia pobierz
Sala Koncertowa - rozmieszczenie sztankietów pobierz
Sala Koncertowa - sposób obciążenia sztankietów pobierz
Sala Koncertowa - scena podkład pobierz
Sala Koncertowa - obciążenia pobierz
Plan widowni - sala koncertowa - CKK Jordanki pobierz
Regulamin obiektu pobierz
Regulamin funkcjonowania parkingu niestrzeżonego ogólnodostępnego pobierz
zarządzenie z procedurą bezpieczeństwa organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych oraz oświadczeniem pobierz
pobierz

Referencje

Tofifest

CKK Jordanki od trzech lat pełni funkcję Centrum Festiwalowego podczas MFF Tofifest. To niezwykle piękna przestrzeń, która umożliwia zarówno przeprowadzenie koncertów, jak i projekcji filmowych. Istotnym jej atutem, obok atrakcyjnej architektury, jest centralne położenie, które stanowi udogodnienie przy realizacji naszego wydarzenia, a także wyjątkowy zespół pracowników instytucji.

Kafka Jaworska, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

Sting na Jordankach

Jordanki to dla producenta koncertów telewizyjnych obiekt wręcz wymarzony. Duża, świetnie wyposażona scena z możliwością różnorodnej adaptacji inscenizacyjnej i scenograficznej, wielkość widowni – wręcz idealna dla produkcji telewizyjnych, bardzo dobra akustyka. Jordanki przez swą zewnętrzną i wewnętrzną, niepowtarzalną bryłę architektoniczną stały się „brandem”, którego nie można pomylić z innym obiektem.

Wojciech Zaguła

SOS Music

Case studies

Pokaż wszystko
Sting

9 grudnia, 2018

Realizacja telewizyjna: Sting na Jordankach

IMG_3676

9 grudnia, 2018

Koncert: Kortez i Panieneczki

Jezioro Łabędzie 4.12 (10)

16 grudnia, 2018

Balet: Jezioro Łabędzie

Błękitna Rapsodia - TOS orkiestra

16 grudnia, 2018

Koncert muzyki klasycznej: Błękitna rapsodia

nabucco

17 grudnia, 2018

Opera: Nabucco

AWOJ2326gotowe

14 grudnia, 2018

Teatr: 24. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Kontakt dla organizatorów

Karolina Szczepanowska

kierownik działu, wydarzenia kulturalne, koncerty i przedstawienia

Tel. 516 278 017

k.szczepanowska@jordanki.torun.pl

Krystian Góralski

event manager - konferencje, kongresy i eventy firmowe

Tel. 516 278 019

mice@jordanki.torun.pl, k.goralski@jordanki.torun.pl

Sale konferencyjne można rezerwować poprzez panel rezerwacji. W przypadku sal koncertowych prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

MICE

Jeśli jesteś organizatorem wydarzenia z sektora MICE, lub potrzebujesz informacji technicznych na temat budynku i możliwości CKK Jordanki, zapoznaj się z ofertą MICE.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 - 2013 oraz ze środków Gminy Miasta Toruń