Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Specyfikacja sali

Liczba miejsc w całości 882 miejsca
Powierzchnia widowni 1012 m2
Powierzchnia sceny 600 m2
Okno sceniczne 225 m2

Wyposażenie

Projektory Multimedialne
System ruchomych sufitów służący do regulacji akustyki
Wi-Fi
Klimatyzacja
Mikrofony bezprzewodowe
Możliwość wielokanałowej rejestracji dźwięku
Możliwość nagrywania konferencji
Streaming audio-video

Funkcjonalność sali i układy

Sala Koncertowa to funkcjonalna przestrzeń dostosowująca się do potrzeb każdego wydarzenia. Jest to możliwe dzięki: mobilnej widowni, systemowi zapadni scenicznych i prosceniowych, kopułom sufitu mobilnego i ścianie mobilnej. Część widowni ulokowana jest na trzech balkonach: głównym i dwóch bocznych (dolnym i górnym). System ruchomych zapadni pozwala na stworzenie proscenium i orkiestronu oraz dowolne kształtowanie sceny. Jedna z zapadni znajdująca się w kieszeni tylnej pełni funkcję platformy do transportu elementów scenografii czy dekoracji bezpośrednio w obszar sceny. Za doskonałą akustykę sali odpowiada, m.in. pięć ruchomych kopuł ulokowanych na suficie, dwustronna ściana mobilna, która pochłania/ odbija dźwięk, a także technika wykończenia ścian w postaci tzw. pikado, które posiada również niezaprzeczalny walor estetyczny. Dodatkowo na wyposażeniu sali znajduje się mobilna muszla koncertowa – do wykorzystania w przypadku koncertu orkiestry na scenie lub orkiestry w towarzystwie chóru. Sala wyposażona jest w nowoczesną technologię sceniczną, nagłośnieniową i oświetleniową, projektory multimedialne, bezprzewodowe mikrofony, wifi, możliwość wielokanałowej rejestracji dźwięku, nagrywania konferencji oraz streamingu audio-video. Kieszeń tylna Sali Koncertowej otwiera się na zewnątrz, umożliwiając realizację wydarzeń plenerowych.

Fot. Marta Mróz

Opcja demontażu widowni umożliwia organizację imprez „stojących”. W tym wariancie – w celu uzyskania większej przestrzeni – istnieje również możliwość połączenia Sali Koncertowej z Salą Kameralną.

Aranżacja sali w tym układzie zakłada udostępnienie widowni Sali Koncertowej na 1206 miejsc w następującej konfiguracji: sektory I i II na płasko bez miejsc siedzących (550 miejsc stojących), sektor III (wyłączone rzędy I, II, III z uwagi na ograniczoną widoczność sceny) – 406 miejsc siedzących, sektory IV, V, VI (balkony, 250 miejsc siedzących).

Fot. Sławomir Kowalski

Układ połączonych sal koncertowej i kameralnej sprzyja realizacjom widowiskowych bali. Po demontażu widowni obu sal oraz dzielących je ścian mobilnych, uzyskujemy ogromną powierzchnię, idealnie sprawdzającą się w karnawale. W powstałej przestrzeni możemy umieścić okrągłe stoły nawet dla 600 osób, parkiet taneczny, bary i bufety. Scena sali koncertowej umożliwia realizację części artystycznej, która uświetni wieczór. Ten wyjątkowy układ zaspokoi potrzeby event menedżerów, którzy szukają powierzchni na realizację dużej, prestiżowej gali z udziałem kilkuset gości.

Do pobrania

Zestawienie sprzętowe multimediów 2024 pobierz
Zestawienie sprzętowe nagłośnienia 2024 pobierz
Zestawienie sprzętowe oświetlenia 2024 pobierz
Sala Koncertowa - rozmieszczenie sztankietów pobierz
Sala Koncertowa - sposób obciążenia sztankietów pobierz
Sala Koncertowa - scena podkład pobierz
Sala Koncertowa - obciążenia pobierz
Plan widowni - sala koncertowa - CKK Jordanki pobierz
Regulamin obiektu pobierz
Regulamin funkcjonowania parkingu niestrzeżonego ogólnodostępnego pobierz
zarządzenie z procedurą bezpieczeństwa organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych oraz oświadczeniem pobierz
Cennik CKK Jordanki pobierz
Oferta świadczeń promocyjnych pobierz

Referencje

Tofifest

CKK Jordanki od trzech lat pełni funkcję Centrum Festiwalowego podczas MFF Tofifest. To niezwykle piękna przestrzeń, która umożliwia zarówno przeprowadzenie koncertów, jak i projekcji filmowych. Istotnym jej atutem, obok atrakcyjnej architektury, jest centralne położenie, które stanowi udogodnienie przy realizacji naszego wydarzenia, a także wyjątkowy zespół pracowników instytucji.

Kafka Jaworska, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

Sting na Jordankach

Jordanki to dla producenta koncertów telewizyjnych obiekt wręcz wymarzony. Duża, świetnie wyposażona scena z możliwością różnorodnej adaptacji inscenizacyjnej i scenograficznej, wielkość widowni – wręcz idealna dla produkcji telewizyjnych, bardzo dobra akustyka. Jordanki przez swą zewnętrzną i wewnętrzną, niepowtarzalną bryłę architektoniczną stały się „brandem”, którego nie można pomylić z innym obiektem.

Wojciech Zaguła

SOS Music

Case studies

Pokaż wszystko
Sting

9 grudnia, 2018

Realizacja telewizyjna: Sting na Jordankach

IMG_3676

9 grudnia, 2018

Koncert: Kortez i Panieneczki

Jezioro Łabędzie 4.12 (10)

16 grudnia, 2018

Balet: Jezioro Łabędzie

Błękitna Rapsodia - TOS orkiestra

16 grudnia, 2018

Koncert muzyki klasycznej: Błękitna rapsodia

nabucco

17 grudnia, 2018

Opera: Nabucco

AWOJ2326gotowe

14 grudnia, 2018

Teatr: 24. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Kontakt dla organizatorów

Karolina Szczepanowska

kierownik działu, wydarzenia kulturalne, koncerty i przedstawienia

Tel. 516 278 017

k.szczepanowska@jordanki.torun.pl

Krystian Góralski

event manager - konferencje, kongresy i eventy firmowe

Tel. 516 278 019

mice@jordanki.torun.pl, k.goralski@jordanki.torun.pl

Sale konferencyjne można rezerwować poprzez panel rezerwacji. W przypadku sal koncertowych prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

MICE

Jeśli jesteś organizatorem wydarzenia z sektora MICE, lub potrzebujesz informacji technicznych na temat budynku i możliwości CKK Jordanki, zapoznaj się z ofertą MICE.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 - 2013 oraz ze środków Gminy Miasta Toruń