Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Z czego słynie Toruń? Większość Polaków odpowie, że z piernika i Kopernika. Ale nie tylko! W końcu nie bez powodu Toruń został wybrany przez amerykańską telewizję CNN jednym z jedenastu najpiękniejszych miejsc w Polsce. Z kolei toruńska starówka zwyciężyła w plebiscycie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”.

Co więcej, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO został wpisany cały średniowieczny zespół miejski Torunia obejmujący zarówno Stare Miasto, jak i Nowe Miasto oraz ruiny zamku krzyżackiego. Jednak Toruń to nie tylko gotyckie zabytki. W Mieście Kopernika można też znaleźć perełki barokowe, a nawet secesyjne.

Co trzeba zrobić podczas pobytu w Toruniu? Odważni mogą spróbować wspiąć się po blisko dwustu schodach na szczyt Wieży Ratuszowej, by podziwiać miasto z góry. Z kolei zestresowani i pragnący wyciszenia powinni wybrać się na spokojny spacer po Dolinie Marzeń. Ci, którzy łakną pocztówkowych widoków, mogą udać się na lewy brzeg Wisły łódką Katarzynką, by podziwiać panoramę z punktu widokowego. Również dla miłośników fotografii coś się znajdzie. Chętnie zapozują z Wami takie postacie jak Osiołek, pies Filuś, Piernikarka, a nawet Kargul i Pawlak. Pamiętajcie też, że nie trzeba lecieć aż do Pizy, by zobaczyć Krzywą Wieżę. Wystarczy udać się do Torunia.

Miasto żyje przez cały rok i zawsze ma do zaoferowania coś ciekawego. W maju Toruń poddaje się władzy studentów, którzy w pomysłowych strojach obchodzą Juwenalia. W sierpniu z kolei miasto błyszczy i zachwyca podczas Bella Skyway Festival – święta światła i dźwięku. Zimą, gdy za oknem plucha, ciepło można odnaleźć w progach wielu muzeów, klubów muzycznych i instytucji kulturalnych.

Piękno i różnorodność Torunia doceniają zarówno turyści, jak i media czy ogólnoświatowe organizacje. Jednak o atrakcjach tego miasta nie można tylko czytać. Trzeba je zobaczyć na własne oczy.

Urząd Miasta Torunia
ul. Wały gen. Władysława Sikorskiego 8
87-100 Toruń
tel. centrala: +48 56 611 87 77
e-mail: umt@um.torun.pl

Godziny pracy Urzędu Miasta Torunia
Zasadniczo poniedziałek – piątek
w godzinach: 7:30 – 17:00
Sprawdź dla każdego z wydziałów (BIP)

PIUM w CH Plaza
wtorek – sobota w godzinach 9:00 – 17:00

PIUM w CH Copernicus
wtorek – sobota w godzinach 9:00 – 17:00

www.bip.torun.pl

www.torun.pl

uestrip

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 - 2013 oraz ze środków Gminy Miasta Toruń