Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

24 czerwca, 2019

Aktualności

10 powodów, dla których warto odwiedzić Jordanki latem

Zostajecie na wakacje w mieście? Nie będziecie się nudzić! Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki przygotowało szereg wydarzeń kulturalnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oto 10 powodów, dla których warto odwiedzić CKK Jordanki w najbliższych gorących miesiącach.

1. Gdy na dworze skwar, marzymy tylko o tym, by zrelaksować się nad wodą. Co jednak, gdy wakacje spędzamy w mieście? Wtedy dobrze jest odprężyć się w chłodnych przestrzeniach CKK Jordanki w towarzystwie dobrej muzyki. A tej w nadchodzące lato na pewno nie zabraknie.

2.  Zacznijmy od wydarzenia, w którym biorą udział artyści z całego świata. Festiwal Nova Muzyka i Architektura to niezwykła podróż przez różne gatunki muzyki. Część wydarzeń odbędzie się właśnie w CKK Jordanki. W lipcu Toruń odwiedzi Arcis Saxophone Quartet z Niemiec. Mimo że artyści przyjadą do nas tuż zza zachodniej granicy, to dzięki nim na Jordankach będzie można poczuć iście amerykańskiego ducha.

3.  Jeśli będziecie potrzebować nieco ochłody, wybierzcie się na koncert Muzyczne Przestrzenie Północy. Podczas tego wyjątkowego, lipcowego wydarzenia, odbywającego się w ramach Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, na scenie zaprezentują się artyści z Finlandii. W programie tradycyjna melodia z dalekiej północy. To niesamowita gratka dla fanów oryginalnych brzmień.

4. Jordanki odwiedzą goście nie tylko z Finlandii, lecz także z Danii. Z okazji festiwalu Nova Muzyka i Architektura w sierpniu do Torunia przyjedzie pianista, Rune Leicht Lund. Wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną zaprezentuje bardzo zróżnicowany program – poczynając od klasyki, kończąc na muzyce filmowej.

5. Sierpień w Toruniu kojarzy nam się przede wszystkim z festiwalem światła. W tym roku podczas Bella Skyway Festival wystąpią dla Was znani, polscy artyści. Zacznie Wojciech Waglewski, który przyjedzie do naszego miasta wraz z synami – raperem i wokalistą, Bartoszem „Fisz” Waglewskim oraz producentem muzycznym i instrumentalistą, Piotrem „Emade” Waglewskim. Jeśli nie znacie jeszcze ich wspólnej twórczości, koncert na Jordankach jest dobrą okazją do nadrobienia.

6.  Młody, zdolny, charyzmatyczny i wielokrotnie nagradzany – o kim mowa? Oczywiście o Kamilu Bednarku, który po przerwie koncertowej powróci na scenę. Muzyka reggae, którą wykonuje, idealnie wpisuje się w letni klimat. Jeśli więc nie wybieracie się w tym roku na urlop na Jamajkę, wystarczy, że zjawicie się w CKK Jordanki.

7. W dniu zakończenia 11. Bella Skyway Festival na Jordankach wystąpi prawdziwa legenda – zespół Dżem. Przy niektórych utworach tej grupy trudno jest usiedzieć w miejscu… Na szczęście wcale nie będziecie musieli tego robić, gdyż sektory pod samą sceną zostaną zdemontowane, aby umożliwić publiczności swobodną zabawę na stojąco.

8. Nie macie ochoty na koncert? Nic straconego! W sierpniu w Jordankach wystąpi jedna z najlepszych grup kabaretowych. Kabaret Moralnego Niepokoju rozśmieszy publiczność swoimi najnowszymi skeczami, nieznanymi z telewizji czy Internetu. Mało polityki, dużo dobrego humoru – czego chcieć więcej latem?

9. Czy są tu fani Franka Sinatry? Specjalnie dla Was na Jordankach wystąpi Jarek Wist, twórca projektu Swinging with Sinatra. To muzyczne show, które doceniono nie tylko w naszym kraju, lecz także za granicą. Publiczność będzie mogła wysłuchać największych szlagierów Franka Sinatry. Wakacje w Jordankach zakończymy więc w swingującym stylu.

10. A jeśli wolicie imprezy pod gołym niebem, to wybierzcie się na Song of Songs Festival. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, a na Scenie Plenerowej CKK Jordanki zaśpiewają i zagrają dla Was m.in. Olga Szomańska, Natalia Niemec, Monika Kuszyńska czy Gospel Rain. To już w lipcu.

Spędźcie te wakacje w CKK Jordanki!

Sara Watrak