Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

10 grudnia, 2020

Aktualności

Pięć lat z CKK Jordanki

Drodzy Goście,

właśnie mija pięć lat, odkąd na scenie CKK Jordanki po raz pierwszy rozbłysły światła. Jubileusze świętuje się w hucznej atmosferze z udziałem gości, przyjaciół, najbliższych. Dziś jednak nastał czas, kiedy gościnne progi naszych sal muszą jeszcze poczekać, aż znów zabrzmi muzyka, wypełni je głos aktorów, oklaski publiczności.

Tym bardziej z ochotą wspominamy pięć lat, które tak szybko minęły. Wydaje się, że nie tak dawno tętniący życiem plac budowy naszego Centrum odwiedziła pierwsza wycieczka. Wielu torunian interesowały wszelkie zakamarki miejsca, które na zawsze odmieniło wizerunek tej części miasta.

Wszystkich przyciągała nietuzinkowa architektura, która z powodzeniem połączyła ducha gotyckiej cegły z powiewem śródziemnomorskiej nowoczesności. Do dziś obiekt doczekał kilkunastu bardzo prestiżowych nagród, rozsławiając w ten sposób miasto Toruń w odległych zakątkach świata. CKK Jordanki stanowi przykład, jak znakomitą parę może stanowić kultura i architektura. Tutaj przenikają się wzajemnie, inspirując, zaciekawiając, poruszając.

Nie sposób wymienić wszystkich artystów, których przez pięć lat gościło CKK Jordanki. Uniwersalny i elastyczny charakter miejsca sprawia, że jednego dnia jesteśmy gotowi sprostać potrzebom koncertu rockowego, by następnego zaprosić w swe progi najmłodszych na bajkowy spektakl.

CKK Jordanki stało się również domem dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tutaj muzycy mają znakomite warunki, być ćwiczyć i prezentować swój repertuar dla oddanych melomanów. Jesteśmy szczęśliwi, że muzyka symfoniczna jest tak ważną częścią naszego Centrum.

Naszą ambicją jest, aby w kolejnych latach móc zapewnić przynajmniej tak samo bogatą ofertę kulturalną, zachowując przy tym najwyższą jakość. Już dziś CKK Jordanki jest ważnym miejscem na mapie regionu i Polski. Choć na naszych scenach gościła już niejedna gwiazda, jeszcze wielu kolejnych artystów z radością ugościmy.