Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Konferencja GrafConf powraca

2 września

10:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Konferencja GrafConf powraca

Zapraszamy 2 września do Torunia!


Po 3 latach przerwy, konferencja dla projektantów GrafConf powraca. Zapraszamy do udziału w czwartej edycji, która odbędzie się już 2 września w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.


Podobnie jak podczas ubiegłych edycji, na niemal 1000 projektantów czekać będą inspirujące prelekcje, warsztaty i konsultacje, a także masa okazji do networkingu.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję poznać perspektywę i skorzystać z wiedzy i doświadczeń cenionych na polskim rynku twórców zajmujących się na co dzień identyfikacją wizualną, ilustracją, projektowaniem stron czy strategią. Tym razem skupimy się mocno na procesie–od przygotowań i poszukiwania inspiracji, przez samo tworzenie, aż po skuteczną ich prezentację klientowi.

Na konferencji nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących–na uczestników czekać będą praktyczne warsztaty, stoiska konsultacyjne oraz wystawa.


Na GrafConf 2023 wystąpią:

  • Emilia Dziubak, autorka i ilustratorka książek dla dzieci wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość w Polsce i za granicą. Emilia stworzyła wiele książkowych serii, dlatego podczas konferencji opowie o procesie powstawania ich bohaterów. Pokaże w jaki sposób identyfikować się z tworzonymi przez siebie postaciami i jak sprawić, aby potrafił to zrobić odbiorca.
  • Jacek Walesiak, artysta wizualny, projektant graficzny, współzałożyciel studia UMVW, a od 2022 roku partner i creative director w Mamastudio. Jacek ma na swoim koncie potężną kolekcję świetnie zrealizowanych i bardzo różnorodnych projektów. Podczas prelekcji opowie więc o sposobach na poszukiwanie inspiracji, tworzeniu niegenerycznych projektów i o swoim spojrzeniu na trendy w projektowaniu.
  • Mateusz Machalski, nagradzany projektant, artysta wizualny, autor książek, badacz, kurator wystaw oraz wykładowca, który od początku swojej kariery działa jako niezależny projektant. Mateusz podzieli się z uczestnikami technikami budowania marki osobistej i tym jak ją wykorzystać w celu zdobywania ciekawych współprac.
  • Lena Mitkowa, strateżka, facylitatorka, współwłaścicielka Leniva Studio. Lena w pracy swojego studia mocno skupia się na strategicznym podejściu do problemów klienta i właśnie to będzie tematem jej prelekcji. Powie o tym, czym jest strategia i pozycjonowanie marki oraz czy naprawdę jej potrzebujemy (i dlaczego warto wprowadzić ją do swojej oferty). Zdradzi także stawki rynkowe i realne koszty strategii (albo jej braku).
  • Kuba Rutkowski, brand designer znany także jako Enzo. Właściciel i współzałożyciel studia Kommunikat. Kuba wraz ze swoim zespołem skutecznie wdraża (często odważne) identyfikacje wizualne. Podczas prelekcji opowie o swoich doświadczeniach z procesu prezentacji projektów klientowi: przezabawnych feedbackach, fakapach we wdrożeniu, bolączkach pracy z klientem, o syndromie deadline’u i stresie podczas prezentacji.
  • Emil Tybura, to były projektant obecnie skupiony na tworzeniu stron internetowych w technologii no-code i zagadnieniach związanych z UX/UI w tonik. Emil opowie o tym jak przebranżowić się w stronę web-designu, o tym jak zamiast szotów na Dribble’a stawiać funkcjonalne produkty no-code, ale też o tym czy GPT wygeneruje nam bezrobocie.
  • Tomasz Maciąg, to projektant od 15 lat związany z branżą kreatywną. Współtwórca i partner zarządzający agencji brandingowej Fuse Collective oraz twórca bloga i podcastu Creative Sparks. Tomasz w swojej pracy mocno skupia się na procesowości, dlatego podczas swojej prelekcji opowie o tym jak przebudować proces rebrandingu tak, aby nam służył i równocześnie dawał jak najlepsze efekty dla klienta.
  • Magdalena Miernik, to adwokatka specjalizująca się w pomocy prawnej z zakresu prawa własności intelektualnej. Wspiera projektantów także w rejestracji znaków towarowych w urzędach w Polsce i Europie. Podczas jej prelekcji dowiedzie się czym powinno charakteryzować się logo, aby można je było zarejestrować. Opowie o najczęstszych problemach w tym zakresie i najlepszych ich rozwiązaniach.

Co jeszcze na Ciebie czeka?

Oprócz wykładów organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje: darmowe warsztaty (ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują dodatkowe zapisy), konsultacje ze specjalistami – między innymi znane z poprzedniej edycji konsultacje portfolio z STGU, wystawę i stoiska sprzedażowe na których zakupić będzie można ciekawe narzędzia czy książki dla projektantów.

Afterparty i networking

Po gali rozpocznie się mniej oficjalna część wydarzenia – konferencyjne afterparty. W tym roku odbędzie się ono w toruńskim klubie Dwa Światy. Spotkanie, to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z innymi projektantami, poznać prelegentów w nieformalny sposób.

Widzimy się!

Gdzie: Toruń, CKK Jordanki

Kiedy: 2 września 2023

Kup bilet

Bilety dostępne na:

grafconf.pl

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

OH! Studio s.c. Aleksandra Tulibacka, Hubert Tulibacki

ul. Juliusza Słowackiego 1

85-008 Bydgoszcz

+48 509 604 294

www.ohstudio.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.