Zapraszamy na koncert w formule online, który będzie transmitowany
17 kwietnia o godz. 18:00 na kanale YouTube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
Koncert będzie dostępny na kanale do 1 maja 2021 r.
Wystąpią:
Iga Czyżykowska – śpiew
naucz.: Anna Niemiec – Mościcka
A. Vivaldi – Domine Deus aria na sopran z Glorii D-dur RV 589
Martyna Dąbrowska – flet
naucz.: Marta Klimczak
A.Vivaldi – Koncert na flet D-dur Il Gardellino op. 10 nr 3 RV 428, cz. I
Klara Grochowska – wiolonczela
naucz.: Dorota Bojarczuk
A. Vivaldi – Koncert wiolonczelowy a-moll RV 418, cz. I
Julia Kędzia – skrzypce
naucz.: Grażyna Witkowska
A. Vivaldi – Zima z cyklu Cztery pory roku, cz. II i III
Stanisław Oracz – fortepian
naucz.: Magdalena Stopińska
F. Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Marek Wroniszewski – dyrygent
Iga Czyżykowska pochodzi z Torunia. Jest studentką III roku psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ma również bardzo szerokie zainteresowania muzyczne. Jako siedmiolatka rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Toruniu w klasie fortepianu. Następnie, przez trzy lata kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w klasie saksofonu. W kolejnych latach Jej zainteresowania muzyczne skierowały się ku wokalistyce. Rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie śpiewu Pani Bogny Forkiewicz. Obecnie kontynuuje naukę śpiewu w Szkole Muzycznej II st. w Toruniu pod kierunkiem Pani Anny Niemiec-Mościckiej. W maju bieżącego roku szkolnym Iga przystąpi do egzaminu dyplomowego kończącego naukę w toruńskiej szkole muzycznej. Swoją pasję do muzyki Iga również realizuje śpiewając w toruńskim chórze Astrolabium. Ponadto jest amatorką jeździectwa.
Martyna Dąbrowska naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu rozpoczęła w 2011 roku. Obecnie jest uczennicą IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fletu prowadzonej przez Panią Martę Klimczak. Martyna regularnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich, które prowadzili tacy wybitni pedagodzy-artyści jak: Berten D’Hollander, Matvey Demin, Daniel Rybicki, dr hab. Agata Igras, dr Maria Peradzyńska-Filip, Juliusz Domaniak. Przez wiele lat, jako członkini chóru Gioia di Cantare zdobywała nagrody na prestiżowych konkursach w całej Europie. Wielokrotnie uczestniczyła w letnich i zimowych wakacjach muzycznych organizowanych przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne, podczas których pełniła obowiązki koncertmistrza.
Klara Grochowska urodziła się w 2006 roku w Toruniu. Z toruńską szkołą muzyczną związana jest od 7 roku życia. Obecnie jest uczennicą II klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Przez wszystkie lata nauki pracuje pod kierunkiem mgr Doroty Bojarczuk. Klara jest laureatką konkursów wiolonczelowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do jej ostatnich osiągnięć należą: II miejsce w Międzynarodowym Konkursie online w Brukseli, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,,Miniatura wiolonczelowa” w Warszawie (2020), jest również Laureatką w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach Festiwalu Forte, zdobyła wyróżnienie w XX Konkursie Wiolonczelowo – Kontrabasowym w Malborku (2018), IV miejsce w 12. Konkursie Wiolonczelowym Jana Vychytila w Pradze (2018). Klara od wielu lat regularnie uczestniczy w Warsztatach Wiolonczelowych i Kursie Improwizacji w Augustowie. Była również uczestnikiem Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Julia Kędzia urodziła się w 2004 roku we Włocławku. Gdy miała 7 lat rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej I st. w Toruniu w klasie skrzypiec prowadzonej przez Panią Grażynę Witkowską, pod której kierunkiem kształci się do dziś. Obecnie Julia jest uczennicą IV klasy Szkoły Muzycznej II st., jednocześnie uczęszcza do II klasy o profilu biologiczno-chemicznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Swoją muzyczną pasję rozwija dodatkowo uczestnicząc w kursach muzycznych, m.in. prowadzonych przez prof. Sławomira Tomasika i prof. Krzysztofa Jakowicza. Ponadto Julia znajduje czas na swoje pasje pozamuzyczne, którymi są książki i rysowanie.
Stanisław Oracz naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego rozpoczął w 2010 roku w klasie fortepianu prowadzonej przez Panią Anitę Orzechowską-Cymbałko. Obecnie jest uczniem klasy V OSM II st. w klasie fortepianu Pani Magdaleny Stopińskiej. Stanisław wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do jego najważniejszych pianistycznych osiągnięć należą: III Nagroda w Neapolitan Masters Competition (2020), II miejsce przyznane przez Jury Studenckie obok wyróżnienia przyznanego przez Jury Główne w 10. Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Broumov Key” (Czechy, 2020), II miejsce oraz Nagroda Specjalna w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Hoffmana w Krakowie (2019), II miejsce w I Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie (2019), wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu (2018), wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli (2018). Stanisław występował m.in. w Dworze Artusa w Toruniu, Pałacu Romantycznym w Turznie, pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w CKK Jordanki. Umiejętności pianistyczne doskonalił uczestnicząc w kursach mistrzowskich pod okiem uznanych pedagogów – pianistów m.in. prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Janusza Olejniczaka, prof. Justyny Galant-Wojciechowskiej, prof. Jerzego Sterczyńskiego, prof. Michela Béroffa, prof. Andrzeja Tatarskiego, Ilya Maximova, Piotra Sałajczyka.W ubiegłym roku szkolnym za sukcesy artystyczne otrzymał Stypendium Maestro Prezydenta Miasta Torunia.
Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Mecenas Strategiczny: Nova Trading S.A.
Mecenas Kultury – Główny Sponsor: PGE Energia Ciepła S.A.
Mecenas: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. oraz marki: Seni i Bella,
Partnerzy: Nova Metale Sp. z o.o., Ruch Muzyczny, Kino Centrum, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu,
Patroni medialni: TVP3 Bydgoszcz, TV TORUŃ, dziennik Nowości, Polskie Radio PiK, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Al. Solidarności 1-3
87-100 Toruń
56 622 88 05