Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

25 lutego, 2019

Aktualności

Ania Dąbrowska zaczarowała publiczność

Niedzielny wieczór w toruńskich Jordankach upłynął pod znakiem znakomitej muzyki. Fani ballad i popowych przebojów o miłości tłumnie zgromadzili się na widowni Sali Koncertowej, a wszystko za sprawą wyjątkowej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów – Ani Dąbrowskiej, która wraz z zespołem zaprezentowała swoje najpopularniejsze utwory i zaczarowała toruńską publiczność. 

Ania Dąbrowska jest postacią, która wyraźnie zaznaczyła swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. Debiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu“, natomiast teraz jest już autorką siedmiu płyt, co więcej każda z nich otrzymała status platynowej. Artystka została doceniona również dziewięcioma Fryderykami. Wystąpiła także w telewizyjnym show „The Voice of Poland“, gdzie wcieliła się w rolę trenerki.

Z toruńskiej sceny wybrzmiały zarówno melancholijne ballady, jak i rytmiczne hity radiowe, które porwały z miejsc zgromadzonych fanów artystki. Nie zabrakło znanych utworów, takich jak: „Charlie, Charlie“, „Bawię się świetnie“, „Nigdy więcej nie tańcz ze mną“ czy „Nieprawda“. Artystka zaśpiewała także w duecie z gitarzystą zespołu – Robertem Cichym, utwór, który pochodzi z solowej płyty muzyka.

Piosenkarka jest autorką hitów wykorzystanych w dwóch polskich komediach romantycznych z ostatnich lat. Pierwszą jest „Serce nie sługa“ – singiel promował film Filipa Zylbera o tym samym tytule, natomiast wcześniejsza to „Dreszcze“ z produkcji zatytułowanej „Porady na zdrady“ w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Te znane hity artystka również wykonała w Toruniu.

Ania Dąbrowska wiele piosenek stworzyła na bazie własnych doświadczeń, dlatego i wykonanie utworów było bardzo emocjonalne, dodatkowo wyjątkowa oprawa koncertu – gra świateł i interaktywne tło – dodały poszczególnym kompozycjom niepowtarzalnego charakteru. Nie obyło się więc bez gromkich braw i bisów, a także wspólnego śpiewania najbardziej znanych piosenek artystki. Ania Dąbrowska wyraziła także nadzieję na kolejne występy dla słuchaczy z naszego miasta.

Koncert był wyjątkową okazją do spotkania z nietuzinkową osobowością muzyczną i wysłuchania na żywo uznanych i nagradzanych kompozycji.

Eliza Cichocka