Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

31 stycznia, 2019

Aktualności

Bal Marszałka po raz czwarty w CKK Jordanki

Rekordowa liczba 440 osób weźmie udział w IX Marszałkowskim Balu Dobroczynnym, który odbędzie się w sobotę (2 lutego) w specjalnie zaaranżowanej na ten cel przestrzeni toruńskich Jordanek. Wystąpią między innymi Eljazz Big Band, Katarzyna Groniec oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

– W tym roku podczas balu zbieramy środki na rzecz podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Toruniu, Domu Pomocy Społecznej w Świeciu oraz dwóch zagranicznych misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii. Liczymy na otwarte serca naszych gości i życzymy wspaniałej karnawałowej zabawy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nowoczesne wnętrza CKK Jordanki w Toruniu będą gościć uczestników marszałkowskiego balu już po raz czwarty. Impreza odbędzie się w dwóch połączonych salach centrum – koncertowej i kameralnej – w których zdemontowana zostanie widownia. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli między innymi samorządowcy, przedsiębiorcy, artyści i sportowcy. Wśród gości będą też przedstawiciele stacjonującego czasowo w Toruniu batalionu armii amerykańskiej. Goście zasiądą przy 38 stołach oraz będą bawić się na parkiecie o powierzchni 225 metrów kwadratowych.

W przygotowaniu oprawy artystycznej wydarzenia uczestniczy blisko 80 wykonawców. Tradycyjnie bal rozpocznie polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” do muzyki Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Członkowie „Ziemi Bydgoskiej”, która obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia działalności wystąpią w strojach z epoki Księstwa Warszawskiego. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Eljazz Big Band, który zaserwuje gościom standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Wystąpi także Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, a gwiazdami wieczoru będą Katarzyna Groniec i Jan Kliment z żoną Lenką.

Imprezę poprowadzą Maciej Puto i Grażyna Nita. Kulminacją wieczoru będzie licytacja główna, którą poprowadzi Rafał Rykowski. Do nabycia będą między innymi kolekcjonerskie wydanie Pisma Świętego, naszyjnik i bransoletka z perłami od Katarzyny Groniec oraz akwaforta Krystyny Szalewskiej. Przedmioty licytowane w ramach tzw. licytacji cichej będą prezentowane we foyer. Oprócz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, uczestnicy aukcji będą też mogli nabyć trzy worki z nieznaną zawartością – to zabawa, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród gości balu.

Więcej na stronie internetowej: balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl

Tekst: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.