Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

26 sierpnia, 2019

Aktualności

11. Bella Skyway Festival w rytmie reggae

W sobotni wieczór toruńskie Jordanki rozbrzmiały muzyką reggae. Wystąpił bowiem zespół Bednarek, na czele z charyzmatycznym wokalistą Kamilem Bednarkiem, znanym z utworów nawiązujących właśnie do tego gatunku muzyki jamajskiej. Koncert odbył się w ramach Sceny Muzycznej, towarzyszącej toruńskiemu festiwalowi światła – Bella Skyway. Wydarzenie było więc wyjątkowym muzycznym urozmaiceniem spacerów wśród świetlnych instalacji dla turystów przybyłych na festiwal, jak i gratką dla toruńskich fanów artysty

Podczas koncertu Kamil Bednarek zaprezentował przekrój własnej twórczości – pojawiły się wczesne utwory silnie zakorzenione w gatunku reggae, jak i najnowsze, bardziej popowe kompozycje. Wysłuchaliśmy m.in. piosenek „Talizman“, „Chwile jak te“ a także najnowszej kompozycji „Możemy więcej“. Na scenie wraz z Kamilem Bednarkiem wystąpił Staff – również członek zespołu – z którym powstał duet do piosenki „Euforia“.

Rytmiczne utwory reggae szybko porwały publiczność do zabawy pod sceną – na Sali Koncertowej zamiast kilku pierwszych rzędów siedzeń pojawiła się płyta, gdzie szybko zebrały się dziesiątki fanów. Kamil Bednarek, jak sam stwierdził, chciał żeby był to najlepszy z dotychczasowych koncertów w Toruniu. Udało się! W Jordankach zapanowała bardziej klubowa atmosfera, a po entuzjastycznych reakcjach zabranych widać było, że bawią się świetnie. Kamil Bednarek to z całą pewnością artysta, który wyróżnia się wyjątkowym kontaktem z publicznością. W Toruniu wielokrotnie dziękował za nieocenione wsparcie fanów, szczególnie w trudnych momentach kariery. Zapowiedział również powrót do pierwszych inspiracji gatunkiem reggae w dalszej twórczości.

Po energetycznych utworach przyszedł czas i na bardziej nostalgiczne, emocjonalne dźwięki które razem z łagodnym światłem płynącym ze sceny stworzyły niesamowitą atmosferę – w akustycznej wersji usłyszeliśmy piosenkę „Cisza“  a także „Spragniony“, oryginalnie wykonywaną z Igorem Herbutem.

Koncert, w pełni organizowany przez Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, okazał się dużym sukcesem. Dzięki muzyce Kamila Bednarka na chwilę przenieśliśmy się na słoneczną Jamajkę by poczuć rytm i dostrzec wszystkie kolory muzyki reggae.

Eliza Cichocka