Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

20 października, 2016

Archiwum

CKK Jordanki Nowym Cudem Polski

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki uzyskało tytuł Nowego Cudu Polski w ramach 6. Edycji Konkursu „7 Nowych Cudów Polski” National Geographic Traveler Poland.
Była to już 6. edycja popularnego plebiscytu czasopisma National Geographic Traveler. Czasopismo zaproponowało tym razem 32 obiekty. Głosowanie odbywało się przez internet na stronie www.7cudow.national-geographic.pl. Trwało do 31 sierpnia 2016 r.
Dzięki głosom swoich fanów, CKK Jordanki znalazły się wśród „cudownych” miejsc. Ogłoszenie oficjalnych wyników już niebawem. Dziękujemy wszystkim za oddane na Centrumi głosy!

Potwierdzenie nadania tego prestiżowego tytułu od Martyny Wojciechowskiej naczelnej National Geographic, w imieniu Centrum odebrał Prezydent Michał Zaleski i prezes CKK Jordanki Grzegorz Grabowski.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia.  Budynek dla publiczności został otwarty w grudniu ubiegłego roku. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji i kongresów, nawet dla 1200 uczestników. Centrum mieści dwie sale koncertowe które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach, mogą odbywać się zarówno imprezy na płaskiej podłodze, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D. Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi.

 

IMG 9775

IMG 9777

IMG 9778

IMG 9781