Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

13 stycznia, 2016

Archiwum

CKK Jordanki w World Architecture News

Powstanie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zostało dostrzeżone przez prestiżowy portal architektoniczny World Architecture News.

Nick Mayal w artykule “Torun’s auditorium takes centre stage” (Toruńskie audytorium zajmuje centralne miejsce) twierdzi, że „CKK Jordanki stanie się międzynarodowym symbolem kultury i architektury Torunia. Dzięki wyjątkowej lokalizacji i strategicznej pozycji, nie jest tylko nowym budynkiem, pojedynczym obiektem, ale symbolem i odbiciem dumy lokalnej społeczności„. CKK Jordanki stanowi doskonałą fuzję architektonicznego dziedzictwa miasta jak i najnowocześniejszych trendów w designie. Autor artykułu również podkreśla malownicze usytuowanie CKK Jordanki, które wkrótce będzie otoczone parkiem.

Projektant Fernando Menis w komentarzu dla portalu, powiedział „Chciałem stworzyć audytorium, które będzie możliwie najbardziej wielofunkcyjne. Przede wszystkim takie które będzie można dostosować do równego rodzajów wydarzeń i różnej liczby widzów. Również, w którym kilka imprez może odbywać się jednocześnie. W CKK Jordanki mogą odbywać się zarówno przedstawienia teatralne, jak koncerty symfoniczne i kameralne, przedstawienia operowe i projekcje kinowe. Równocześnie chciałem stworzyć miejsce z którego mieszkańcy Torunia mogą czuć się dumni”.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia, w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji, kongresów i targów. Budynek Centrum mieści salę koncertową (1012 m2 dla 884 widzów) oraz salę kameralną (315m2 dla 287 widzów), które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach zarówno mogą odbywać się imprezy na płaskiej podłodze tj. bale, targi, prezentacje samochodów, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy. Ponadto Centrum posiada trzy modularne sale konferencyjne, restaurację, profesjonalny press room, studio nagrań i podziemny parking dla 185 samochodów.

Cały artykuł można przeczytać na

http://www.worldarchitecturenews.com/project/2016/26242/fernando-menis-slpu/ckk-jordanki-in-torun.html