Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

12 listopada, 2015

Archiwum

Cyfrowa sieć audio w CKK Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zostało wyposażone w bardzo nowoczesną i zaawansowaną technologicznie cyfrową sieć audio. System pracuje w topologii gwiazdy łącząc bezpośrednio urządzenia rozmieszczone w całym obiekcie z jednostką centralną. Umożliwia to wielokanałową transmisję sygnałów audio wewnątrz obiektu. Wykorzystując ten system można przesyłać sygnały dźwiękowe z wszystkich przestrzeni koncertowych tj. Sali Koncertowej, Sali Kameralnej i Sali Prób, do siebie nawzajem. Na przykład z konsolety umiejscowionej w Sali Koncertowej można sterować dźwiękiem w Sali Kameralnej. Ponadto, system umożliwia wysyłanie sygnałów również na zewnątrz budynku, np. do wozów transmisyjnych.

Dedykowane oprogramowanie sterujące zapewnia kontrolę nad parametrami technicznymi wszystkich wejść i wyjść systemu oraz zapewnia możliwość zestawiania połączeń sygnałowych pomiędzy dowolnymi wejściami i wyjściami. Sieć wykorzystuje połączenia światłowodowe zlokalizowane na scenie sali Koncertowej, scenie sali Kameralnej, na Foyer oraz w sali prób orkiestry.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki jest jedynym obiektem w regionie, który jest wyposażony w taki system. Podobną cyfrową sieć audio zastosowano w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i centrum konferencyjnym ICE Kraków.