Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

29 października, 2015

Archiwum

Debiut na IMEX 2015

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zaprezentuje się po raz pierwszy na międzynarodowych targach IMEX. Targi odbędą się w dniach 19-21 maja 2015 r. we Frankfurcie nad Menem. Jest to największe tego typu wydarzenie skupiające reprezentantów branży spotkań z całego świata.

Powstająca wielofunkcyjna sala koncertowa na toruńskich Jordankach będzie stanowiła najnowocześniejsze centrum konferencyjne w regionie. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, zaprojektowane przez światowej sławy architekta – Fernando Menisa, zostanie otwarte w listopadzie tego roku.

Oryginalna bryła architektoniczna i nowoczesne rozwiązania zwłaszcza z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, zapewnią wyjątkową i funkcjonalną przestrzeń do organizacji konferencji, targów i kongresów, nawet dla 1200 delegatów. Obiekt będzie miał m. in. salę koncertową (1012 m2), salę kameralną (315 m2), trzy modularne sale konferencyjne, profesjonalny press room oraz parking podziemny na 185 samochodów. Akustyka w sali koncertowej będzie regulowana w nowatorski sposób – za pomocą mobilnych sufitów. Obie sale będzie można ze sobą połączyć za pomocą przesuwnych ścian.

Planujemy w trakcie trzech dni targowych aktywnie promować CKK Jordanki na stoisku Toruń Convention Bureau oraz odbyć spotkania z organizatorami imprez biznesowych z Europy i Ameryki. Naszym celem jest zachęcenie jak największej liczby organizatorów do realizacji konferencji i kongresów w Toruniu! Środki na udział w tych targach pozyskaliśmy wraz z Klastrem Turystycznym (koordynowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną) z Funduszu Powiązań Kooperacyjnych TARR.

Zachęcamy do śledzenia korespondencji z targów na naszym fanpage.