Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

19 sierpnia, 2021

Aktualności

Dni Dawcy Szpiku w Toruniu!

Toruńska Orkiestra Symfoniczna razem z Fundacją DKMS będzie nieść pomoc osobom chorującym na nowotwory krwi i wspólnie rejestrować nowych potencjalnych Dawców szpiku w ramach Dni Dawcy Szpiku w Toruniu. Trzy akcje (22.08, 28.08 i 04.09.2021) odbędą się w CKK Jordanki.

Na świecie jest aktualnie zarejestrowanych ponad 37 milionów potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jednak, mimo tylu zarejestrowanych potencjalnych Dawców, co piąty pacjent nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego. Od 13 lat Fundacja DKMS wraz z osobami zainteresowanymi propagowaniem idei dawstwa, organizuje w różnych miejscach Polski, Dni Dawców Szpiku. Akcje pod tym hasłem prowadzone są przez okrągły rok i zwiększają szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Tym razem akcja zostanie przeprowadzona wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.


Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 22 sierpnia 2021r.
Godzina: 15:00-19:00
Miejsce: CKK Jordanki, Toruń

Data: 28 sierpnia 2021r.
Godzina: 15:00-19:00
Miejsce: CKK Jordanki, Toruń

Data: 4 września 2021r.
Godzina: 15:00-19:00
Miejsce: CKK Jordanki, Toruń


Szczegóły:

informacje dot. akcji:
www: Zostań dawcą szpiku z TOS | Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Facebook:  https://bit.ly/2W65mRg


Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, bez dużej nadwagi. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.


Wszystkie zainteresowane akcją osoby będą miały okazję skorzystać z oferty Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, ponieważ w tych dniach w CKK Jordanki odbywać się będą koncerty w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” – Toruń / Kujawsko-Pomorskie, 2021 oraz projektu „Kujawy pełne muzycznej wrzawy!”.
repertuar: www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.