Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

27 kwietnia, 2016

Archiwum

Dni otwarte funduszy europejskich w CKK Jordanki

Nowo otwarta sala koncertowa na Jordankach otwiera swoje podwoje! Wszystko za sprawą Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbędą się w Centrum Kulturalno-Kongresowym  w dniach 12-15 maja 2016. W programie wydarzenia wiele atrakcji: pokazy światło-dźwięk prezentujące możliwości sali, specjalna strefa dla dzieci, bezpłatne koncerty Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa oraz Koncert Prezydencki w ramach festiwalu Probaltica.

Wejściówki na wydarzenia będzie można odbierać w recepcji CKK Jordanki w dniach 4-6 maja w godz. 14.00-17.00.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, której celem jest udostępnienie szerokiemu gronu zainteresowanych – projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej. Dni Otwarte Funduszy Europejskich będą odbywać się od 12 do 15 maja 2016 r. na terenie całej Polski.

Program „Jordanki w Unii” rozpocznie specjalny blok adresowany do szkół i przedszkoli, w ramach którego najmłodsi odbiorcy będą mogli poznać techniczne możliwości sali, obejrzeć film o historii inwestycji i wziąć udział w konkursach wiedzy o UE. Na foyer powstanie specjalna strefa dla dzieci z licznymi atrakcjami. „Balony, malowanie twarzy w unijne barwy i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – to jedynie niektóre z niespodzianek przygotowanych dla naszych najmłodszych widzów” – zapowiada Grzegorz Grabowski prezes zarządu CKK Jordanki sp. z o.o. Blok dla dzieci i młodzieży przewidziany jest pierwszego dnia Dni Otwartych Funduszy Europejskich, czyli w czwartek 12 maja 2016 r. w godz. 10.00, 12.00 i 14.00.

Dla dzieci przewidziany jest też konkurs plastyczny pod nazwą „Moja wymarzona sala koncertowa”. Na prace czekamy do 9 maja.

Szczegółowe informacje TUTAJ.

13 maja 2016 roku (piątek), poza projekcją filmu o historii inwestycji, dla publiczności przygotowano muzyczne atrakcje – koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa, który zostanie zagrany dwukrotnie o godz. 14.00 i 17.00.

14 maja 2016 roku (sobota) torunianie będą mogli wziąć udział w otwartej próbie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej koncertu – Grieg, Ravel zaplanowanej o godz. 10.00 (wejście do godz. 9.45). Następnie w Sali Kameralnej zostanie zaprezentowany film o historii inwestycji, widzowie będą mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o UE.

Koncert Prezydencki w ramach 23. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich, który odbędzie się w niedzielę 15 maja 2016 r. o godz. 18.00 zakończy Dni Otwarte Funduszy Europejskich. „Organizatorzy festiwalu Probaltica: Fundacja Europejskiej Akademii Sztuki i zespół MULTICAMERATA przekazali pulę stu wejściówek na ten wyjątkowy koncert w wykonaniu Narodowej Symfonicznej Orkiestry Ukrainy z Kijowa” – dodaje Grzegorz Grabowski.

Wejściówki na poszczególne wydarzenia będzie można odbierać w recepcji CKK Jordanki w godz. 14.00 – 17.00 w następujących dniach:

4 maja 2016 – Sławek Wierzcholski i Nocna Zamiana Bluesa

5 maja 2016 – otwarta próba Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

6 maja 2016 – Koncert Prezydencki w ramach festiwalu Probaltica.

Liczba wejściówek jest ograniczona.

Dni Otwarte UE Plakat 01