Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

3 czerwca, 2019

Aktualności

Dzień dziecka w muzycznym świecie Walta Disneya

Pierwszy czerwca to tradycyjnie czas, w którym szczególnie pamiętamy o najmłodszych, świętując Dzień Dziecka. Nie inaczej było w toruńskich Jordankach, gdzie odbył się wyjątkowy koncert. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentowała bowiem najpiękniejsze utwory wszech czasów, pochodzące z kultowych bajek Walta Disneya.

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby słynnych postaci z bajek Walta Disneya – Myszki Mickey, Kubusia Puchatka, Króla Lwa czy Pięknej i Bestii. To właśnie ci bohaterowie często towarzyszyli nam w czasach dzieciństwa. Nic dziwnego, że filmowe opowieści amerykańskiego twórcy zyskały sobie ogromną popularność i sympatię widzów na całym świecie –  animacje Disneya są ponadczasowe – inspirują, bawią, wzruszają, ale przede wszystkim uczą. Niezwykłą atmosferę tych znakomitych filmów buduje nie tylko obraz – prawie każda produkcja posiada bowiem wyjątkową ścieżkę dźwiękową, która potrafi przenieść widza w najbardziej fantastyczny świat bajkowych bohaterów.

Koncert w Toruniu był  podróżą przez wszystkie znane i lubiane animowane historie. Ze sceny usłyszeliśmy interpretację m.in. utworów takich jak: „Milion gwiazd“ z bajki Pinokio, „Na morza dnie“ z Małej Syrenki, oryginalną wersję  piosenki „Can you feel the love tonight” wykorzystanej w filmie Król Lew, jak również „Hakuna matata“ z tej samej produkcji. Szczególne wrażenie na najmłodszych widzach wywarły jednak piosenki z jednej z ostatnich animacji Disneya – Krainy Lodu – i były to: „Ulepimy dziś bałwana“ oraz najbardziej znana „Mam tę moc“, która to została zaśpiewana niemal przez samą publiczność. Na zakończenie Toruńska Orkiestra Symfoniczna zagrała słynny „Marsz Myszki Mickey“ wykonywany zazwyczaj w paryskim parku rozrywki – Disneylandzie.

Podczas koncertu muzyków z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej poprowadził Tadeusz Wicherek, artystom towarzyszyli również soliści – Gabriela Oberbek, Sylwia Przetak oraz Jarek Kozielski, wokaliści Studia Accantus, którego filmy na platformie YouTube – zazwyczaj covery z musicali, sztuk ale i właśnie bajek – zyskały sobie ogromną popularność i tysiące wyświetleń.

Sala Koncertowa toruńskich Jordanek w Dzień Dziecka wypełniła się po brzegi.  Obecni byli i młodsi, i starsi. Z całą pewnością wszyscy zebrani, dzięki wyjątkowym muzycznym aranżacjom, mogli poczuć się jak bohaterowie ulubionych bajek.

Eliza Cichocka