Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

21 grudnia, 2019

Aktualności

Edyta Geppert świętuje 35-lecie kariery artystycznej

Piątkowy wieczór, 20 grudnia, w toruńskich jordankach był czasem wyjątkowego jubileuszu. Swoje 35-lecie kariery artystycznej świętowała bowiem Edyta Geppert, charyzmatyczna polska wokalistka, która wraz z zespołem zabrała publiczność w sentymentalną, muzyczną podróż, prezentując utwory wybrane specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Edyta Geppert jest wielokrotnie docenianą i nagradzaną artystką polskiej sceny muzycznej. Jej talent sprawił, że aż 4-krotnie zwyciężyła na Festiwalu Polskiej Piosneki w Opolu, a jej największe przeboje, mimo upływu lat, są nadal znane i cenione. Jest także odznaczona Honorowym Złotym Mikrofonem, a jej płyty w krótkim czasie otrzymywały status złotych.

Fot. Marta Mróz

Twórczość Edyty Geppert zazwyczaj kojarzona jest z poezją śpiewaną, piosenkami nastrojowymi i emocjonalnymi. W Toruniu jednak artystka zapezentowała znacznie bardziej zróżnicowany repertuar. Mianowicie, na scenę zaprosiła męża, ale jednocześnie reżysera i scenarzystę jej recitalu, Piotra Loretza. Razem wykonali kilka kabaretowych, humorystycznych piosenek ze słowami Mariana Hemara, a Edyta Geppert udowodniła, że świetnie czuje się także w roli aktorki. Publiczność co chwilę wybuchała śmiechem i nagradzała kolejne żarty głośnymi brawami.

Prawdopodobnie najbardziej znaną kompozycją Geppert jest jednak piosenka „Och, życie kocham cię nad życie“ ze słowami Wojciecha Młynarskiego. Utwór pochodzi z 1986 roku ale jest tak samo emocjonalnie przyjmowany przez publiczność również dziś. W Toruniu mieliśmy okazję wysłuchać tej niezwykłej kompozycji, jak również wielu innych utworów m.in.  „Nie żałuję“, „Szukaj mnie“ oraz „Zamiast“.

Na koniec toruńskiego koncertu artystka złożyła wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe,  zaprezentowała także Świąteczną balladę, natomiast po wydarzeniu fani mieli okazję do nabycia albumu  „Święta z bajki“ oraz „The Best of”.

Koncert w toruńskich Jordankach był wyjątkowym recitalem, a jednocześnie ciekawym spektaklem, prezentującym bogaty repertuar ze wszystkich płyt, a także utwory niewydane. Fani artystki mieli niebywałą okazję do wysłuchania na żywo ulubionych przebojów, a talent Edyty Geppert docenili długimi owacjami na stojąco.

Eliza Cichocka