Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

6 grudnia, 2018

Aktualności

Edyta Górniak akustycznie w Jordankach

Jedna z najbardziej wyczekiwanych tras koncertowych w ostatnim czasie – Edyta Górniak akustycznie. W pierwszy grudniowy poniedziałek w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki artystka spotkała się z toruńską publicznością oraz zaprezentowała najbardziej nastrojowe i intymne kompozycje bliskie jej artstycznej wrażliwości.

Edyta Górniak, z ponad dwustu własnych utworów, wybrała te, które w większości nie były prezentowane na wielkich scenach, a czasami nigdy na żywo. Sięgnęła do pierwszych płyt: debiutanckiej i światowej, wróciła do wspomnień z początków kariery.

Tak było w przypadku utworu „Dotyk“, zazwyczaj nie wykonywanego na koncertach, tym razem jednak ballada w bardzo emocjonalnej interpretacji wybrzmiała ze sceny. Podobnie z piosenką „Szyby“ z musicalu Metro, czy z utworem „Kasztany“. Pełne nostalgii było natomiast wykonanie „Nie proszę o więcej“. Edyta Górniak zaprezentowała także tegoroczną piosenkę, promującą film „Dywizjon 303. Historia Prawidziwa“ pt. „Tylko Ty“ będącą nową aranżacją znacznie starszego utworu. Jako ostatni zaśpiewała natomiast debiutancki singiel, prawdopodobnie swoją najbardziej znaną piosenkę – „To nie ja“, tym samym żegnając się ze zgromadzoną publicznością.

Oprócz własnych piosenek Edyty Górniak zgromadzeni usłyszeli także m. in. „I feel good“ Jamesa Browna, które to, ku wielkiemu zadowoleniu artystki, porwało toruńską publiczność z miejsc. Edycie Górniak na scenie towarzyszyło czworo muzyków, którzy zachęceni zagrali kilka utworów instrumentalnych, podczas, gdy gwiazda zniknęła na moment aby zmienić kreację.

Podczas koncertu artystka poprosiła słuchaczy aby choć na chwilę zapomnieli o codziennych trudnościach, lękach i problemach. To z pewnością się udało, gdyż sama stworzyła wyjątkową, swobodną atmosferę całego wydarzenia. Spontanicznie zapraszała na scenę fanów, żartowała, opowiadała różne historie z własnych doświadczeń. Zachęcała także publiczność do włączania się w śpiew. Fani Edyty Górniak przygotowali wiele niespodzianek- piosenkarka została obdarowana prezentami i kwiatami, a każdy utwór spotykał się z gromkimi owacjami.

Edyta Górniak zaprosiła publiczność, jak to określiła, do własnego domu – przestrzeni muzycznej najbardziej osobistej. Dla wieloletnich fanów artystki koncert był niepowtarzalną okazją do wspólnej podróży przez cały okres jej działalności artystycznej.

Eliza Cichocka