Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

16 grudnia, 2017

Archiwum

Ekskluzywny koncert Natalii Nykiel

Trasa koncertowa „Total Tour” Natalii Nykiel to ekskluzywna droga, która ma tylko pięć przystanków. Na przedostatni jej punkt artystka wybrała Toruń, gdzie wystąpiła na scenie Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki. Trasa została zaplanowana by przedstawić na żywo utwory z najnowszej, drugiej płyty Natalii – „Discordia”.

Piątkowy koncert rozpoczął się z wysokiego C piosenką „Fala”, która otwiera promowaną płytę. Było to wydarzenie nie tylko muzyczne, ponieważ ważnym elementem show były również wielorakie efekty świetlne. Pierwsze kilka utworów zespół z wokalistką zagrał za półprzezroczystym ekranem, na którym wyświetlano żywe wizualizacje. Już po jego zdjęciu na scenie gęsto było od laserów, dymu i różnobarwnych rozbłysków światła. Całość podkreślała dynamikę muzyki elektro-pop, z której słynie Natalia Nykiel. Co niezwykłe artystka prócz tradycyjnego mikrofonu w niektórych momentach posługiwała się drugim, który modulował jej głos. Takie specyficzne efekty dźwiękowe były powiewem nowoczesności i sprawiały, że nawet partie, które inni artyści odtwarzali by jako te przerobione komputerowo artystka śpiewała na żywo.

Toruński koncert był wyjątkowy – jako jedyny na trasie „Total Tour” był koncertem, na który wykupić można było jedynie miejsca siedzące. Nie zniechęciło to jednak publiczności do wyrażania entuzjazmu poprzez ruch. Wystarczyła nieśmiała zachęta artystki by część widowni zajęła wolną przestrzeń wykorzystując ją do tańca w rytm prezentowanych utworów. Nie potrzeba było więcej niż dwóch piosenek, by podźwignąć do ruchu zdecydowaną większość publiczności. Utwory prezentowane na koncercie pochodziły głównie z najnowszej płyty wokalistki, która premierę miała zaledwie w październiku. Nie zabrakło jednak takich wykonań jak „Bądź duży” czy „Ekrany” z pierwszego krążka Natalii. Toruńska widownia już od pierwszych nut wspomagała artystkę śpiewając znane sobie słowa. Szczególnym entuzjazmem powitano takie utwory jak „Spokój” i „Error” z najnowszego krążka artystki, które aktualnie wiodą prym w wielu stacjach radiowych. Znaczna część dorobku muzycznego Natalii Nykiel to utwory szybkie i bardzo dynamiczne o zadziornym tekście. Jednak w swoim kontakcie z publicznością wokalistka okazała się niezwykle naturalną i ciepłą dziewczyną. Na tle innych utworów za szczególnie jej bliski i emocjonalny wyróżniła „Pokój 5”, podczas którego widownia rozbłysła od świateł telefonów kołysanych przez publiczność w takt muzyki.

Na sam koniec Natalia Nykiel nie pozostawiła toruńskiej publiczności bez bisu, na który zespół zagrał po raz drugi tego wieczoru „Kokosanki”. Artystka zapowiedziała też, że klip do niego ukaże się już w ten wtorek. Po całym wydarzeniu spełniły się nadzieje fanów na poznanie osobiście artystki i uzyskanie od niej autografu.

Adrianna Tokarska

 FOT. Alicja Krzyżelewska