Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

14. Bella Skyway Festival – Super Kopernik na Jordankach

15 sierpnia

20:30

| Scena Plenerowa

dodaj do swojego kalendarza

14. Bella Skyway Festival – Super Kopernik

15-19 sierpnia 2023
w godzinach od 20.30 do północy

Instalacja świetlna na tyle budynku obok Sceny plenerowej CKK JORDANKI

WSTĘP WOLNY


Tego lata Bella Skyway Festival ponownie zagości w sercu Torunia. Czternasta edycja toruńskiego festiwalu światła odbędzie się w dniach 15–19 sierpnia 2023 r. Przez pięć letnich wieczorów niesamowity blask świetlnych instalacji będzie ożywiać nocną scenerię miasta. Czytamy na stronie www.bellaskyway.pl.


Motyw przewodni 14. Bella Skyway Festival to „Marzyciele z zielonej planety”.

„Super Kopernik” to instalacja stworzona z myślą o obchodach 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Wideomural opowiadać będzie w intrygujący sposób historię życia i dokonań słynnego astronoma. Wideoart wyświetlany w przestrzeni publicznej to nieoczywista forma przekazywania wiedzy historycznej. Ale właśnie w tym tkwi moc przekazu wideoartu „Super Kopernik”. Każdy z nas wie, że to właśnie toruński astronom „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”. Ale co jeszcze wiemy o naszym rodaku?

Twórcy wideomuralu „Super Kopernik” stawią sobie za zadanie upowszechnienie wiedzy nie tylko na temat Kopernikach, ale i samego Torunia i jego pięknej starówki, która stanowi miejsce organizacji festiwalu. W powstanie wideomuralu „Super Kopernik” zaangażowani są toruńscy twórcy, którzy przy pracy nad instalacją będą czerpać z wiedzy i dokumentów historycznych, jakie o Koperniku zgromadzono w jego rodzinnym Toruniu.

Więcej przeczytają Państwo na stronie: www.bellaskyway.pl/2023/o-festiwalu

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.