Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Recital „Purpurowe skrzypce”

5 października

18:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wystąpią:
Elizabeth Pitcairn
– skrzypce
Louise Thomas – fortepian

W programie:
L. van Beethoven – V Sonata F-dur op. 24 „Wiosenna”
J. Corigliano – The Red Violin Chaconne
C. Saint-Saëns – I Sonata d-moll op. 75
G. Dinicu (arr. J. Heifetz) – Hora Staccato
J. Williams – Temat z filmu Lista Schindlera
P. Sarasate – Zigeunerweisen

Elizabeth Pitcairn to jedna z najsławniejszych i najbardziej uwielbianych solistek Ameryki. Swoje solowe występy rozpoczęła wraz z Orkiestrą Filadelfijską w tamtejszej Akademii Muzycznej, a w roku 2000 zadebiutowała w Nowym Jorku w Sali im. Alice Tully wraz z Nowojorską Orkiestrą Smyczkową.  Skrzypce, na których gra są jednym z najbardziej legendarnych instrumentów świata – to Czerwony Mendelssohn Stradivariusa z 1720 roku, który stał się podobno inspiracją dla nagrodzonego Oscarem filmu Purpurowe skrzypce. Pitcairn wzięła udział w filmie „The Auction Block”, który znalazł się na specjalnym wydaniu DVD Purpurowych Skrzypiec w 10 rocznicę ukazania się filmu. Skrzypce, nazwane Czerwonym Stradivariusem gdy były jeszcze w posiadaniu Józefa Joachima, sprezentował jej dziadek w 1990 roku po aukcji w domu Christie’s w Londynie. Pitcairn jest wielką filantropką i często angażuje się w akcje charytatywne występując dla Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego, Fundacji Badań nad Rakiem Piersi, Fundacji Pomocne Dłonie i Serca oraz Fundacji Nakashima for Peace.

 

 

 

Kup Bilet

Bilety: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy

Bilety do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (wt-sb, godz. 13:00-19:00)

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.