Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Alexander Dolgov | Solo Concert | Me & My Guitar

24 lutego

18:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

Alexander Dolgov
Solo Concert
Me & My Guitar

24 lutego 2023, piątek
godz. 18:00
Sala Kameralna
Wstęp wolny


Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w rocznicę napaści zbrojnej na niepodległą Ukrainę zaprasza do udziału w refleksyjnym koncercie wybitnego ukraińskiego artysty – Alexandra Dolgova. Będzie to solo koncert bluesowy. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory z dorobku artysty, powstałe również podczas trwania wojny.


Alexander Dolgov, jeden z twórców ruchu bluesowego na Ukrainie.


Uznany mistrz gitary bluesowej w Ukrainie, a także w ojczyźnie Bluesa w USA.


W 1985 roku utworzył w Charkowie  zespół „Rain”. Zespół składający się z nastolatków  został szybko zauważony w Ukrainie. Grupą zainteresowali się też promotorzy koncertów w kilku krajach Europy. W latach 1986-1992 Rain zagrali koncerty i trasy koncertowe w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii…
W 1992- Oleksandr Dolgov i „Dozhd” (to ukraińska nazwa zespołu) – jako pierwszy zespół z Ukrainy brał udział w Międzynarodowym Festiwalu – Film + 2LP „Blues w Rosji”.
W 1994- W studiu Stasa Namina „SNC Records” Oleksandr Dolgov nagrywa album „BLUES NEWS”. Album ten został ponownie wydany przez „Misteria Zvuka” i sprzedał się w dużch ilościach w wielu krajach świata.
W 1996- Na festiwalu „Krok do Parnasu” Aleksander Dołgov został finalistą.  To wtedy zaprzyjaźnił się z gośćmi festiwalu: Samem Andrew, „Big Brother & the Holding Company”, Paulem Youngiem, Bonny Tyler.
W 1991-2005 – Na przełomie wieków Aleksander Dołgov bierze udział w lokalnych i zagranicznych festiwalach: Warsaw Jazz Jamboree, Poznań Jazz and Blues Festival, Rava Blues, Zaczarowany Świat Harmonijki w Poznaniu Muzyczny Camping w Brodnicy, Ostrava Blues i inne.


W latach dziewięćdziesiątych Alex z zespołem wielokrotnie występował w klubie Piano w Brodnicy.


W 2012 -2013 – zespół nagrywa płytę „the Man”. Vol.1
W 2015-2016 – Wyjazd muzyczny do USA. Spotkanie z legendami amerykańskiego bluesa  Jerry Portnoy mistrzem harmonijki muzykiem Muddy Waters Blues Band i z Eric Clapton All Star Band. Występy w Las Vegas.
W 2016-2017 – Z rekomendacji Rity King , córki B.B.Kinga, Alexander Dolgov zostaje włączony do The Blues Hall Of Fame® jako Great Blues Artist, Ambassador From Ukraine In The Blues Hall Of Fame.
2018- 2019 – Alexander Dolgov Headlining „Feeling Blues Festival” wraz z legendarnym gitarzystą, członkiem złotego Muddy Waters Blues Band – Bobem Margolinem.  Udana prezentacja wspólnego programu ze słynnym gitarzystą i kompozytorem Francisem Goyą w Izraelu. Kontynuacja współpracy. Nagranie wspólnego singla.
W 2019 – 2021 – Nagranie i wydanie płyty „Unitynol”.
Od 2018 roku Alexander Dolgov postanowił zachować dla historii nazwę zespołu „Rain”.


Aleksander Dołgov jest jedynym ukraińskim muzykiem, który znalazł się w Blues Hall of Fame
( The Blues Hall Of Fame® ) USA


Z powodu działań wojennych w Ukrainie Alex Dolgov zdecydował się zamieszkać w Polsce, w Toruniu i kontynuować karierę solową.

 

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

+48 56 643 19 20

jordanki.torun.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Regulamin

Regulamin wydarzeń organizowanych przez CKK JORDANKI pobierz