Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

All that JAZZ #3 Gary Guthman

12 maja

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

12 maja 2023, piątek
godz. 19:00
Sala Koncertowa


Wystąpią:
Gary Guthman – trąbka
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Marek Wroniszewski – dyrygent

Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie


W programie:
Z. Elman, J. Mercer – And The Angels Sing
D. Ellington – It Don’t Mean A Thing If It Ain’t Got That Swing
SALUTE TO SWING – Medley
G. Guthman – David’s Dream
M. Koffman – Swingin’ Shepherd Blues
L. Prima – Sing, Sing, Sing
Tribute to Glenn Miller
J. Mercer – Blues In The Night
A. Valesquez – Besame Mucho
G. Guthman – Di Trevi
C. L. Carmer – Stars Fell on Alabama
H. Carmichael – Stardust
LOUIS ARMSTRONG – Medley


Finał 44. sezonu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zbliża się wielkimi krokami, a my nie zwalniamy tempa, zapraszając Państwa do udziału w trzecim wydarzeniu z cyklu All that jazz. Nadchodzący wieczór z pewnością stanowi wyczekiwane widowisko dla wszystkich miłośników muzyki jazzowej i swingu: podczas zaledwie kilku godzin będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję wysłuchać najwybitniejszych utworów tak kultowych artystów, jak Glenn Miller, Ziggy Elman, Louis Armstrong, czy Gary Guthman. Ostatni wspomniany muzyk, Gary Guthman, wraz ze swoją nieodłączną trąbką odwiedzi tego wieczoru Toruń i wspólnie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Marka Wroniszewskiego dostarczy publiczności niezapomnianych, muzycznych emocji.

Koncert będzie prawdziwą ucztą nie tylko dla znawców jazzu, ale również osób, które pragną zapoznać się z utworami prawdziwych muzycznych legend wszechczasów. Wierzymy, że możliwość usłyszenia na żywo takiej gwiazdy gatunku, jak Gary Guthman jest szansą, której nie powinien przegapić żaden meloman. Do zobaczenia w Sali Koncertowej!

Gary Guthman należy do grona najpopularniejszych, współczesnych muzyków jazzowych. Ten amerykański trębacz występował jako solista z najważniejszymi instytucjami muzycznymi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz stworzył wiele znakomitych kompozycji i aranżacji dla takich orkiestr i filharmonii jak The Toronto Symphony, National Arts Centre Orchestra, Vancouver Symphony, czy Memphis Symphony. Muzyk ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, do których zaliczyć można takie nazwiska i zespoły jak Stan Kenton, Louis Bellson, The Dorsey Brothers, Clark Terry. Jest również liderem wielu grup, z którymi koncertuje na całym świecie.
To artysta bardzo aktywny również na polskiej scenie muzycznej – w 2008 roku przeprowadził się do Warszawy, w której mieszka do dziś. Stworzył m.in. grupę Gary Guthman Quartet, w wyniku czego w 2011 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazała się pierwsza płyta zespołu: Solar Eclipse. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza płyta amerykańskiego twórcy jazzu w prawie 100-letniej historii Polskiego Radia. W rozwój polskiej kultury włączył się również poprzez stworzenie, wraz z Romanem Nowakowskim, muzyki i angielskich tekstów piosenek do nowego musicalu pt. List z Warszawy (ang. Letter from Warsaw). W naszym kraju wyróżnił się również współpracą z Sashą Strunin, czego owocem stała się płyta Woman in Black, bardzo ciepło przyjęta przez polskich krytyków jazzowych. Następny album, Autoportrety, stanowiący kompozycje do poezji Mirona Białoszewskiego, również zdobył powszechne uznanie.

Guthman bierze bardzo aktywny udział w polskich wydarzeniach muzycznych: koncertował w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Pomorskiej i Filharmonii Podlaskiej; podczas występów prezentował swój premierowy utwór Concerto for Trumpet and Orchestra wydany w styczniu 2020 roku. Bardzo blisko współpracuje z polskimi orkiestrami symfonicznymi, a zaangażowanie to dało początek takim dziełom, jak A Tribute to Harry James, The Trumpet Greats i Swing, Swing, Swing.

Kamila Pawełoszek

 

 

 

Kup bilet

Bilety:

50 zł – ulgowy, 60 zł – normalny

do nabycia online na:

oraz stacjonarnie w:

  • kasie biletowej w CKK Jordanki; Al. Solidarności 1-3, Toruń, tel. (56) 642 43 79. Kasa czynna: czw.-pt. od godz. 13:00-19:00.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.