Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Christmas Show

15 grudnia

15:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

WIDOWISKO ŚWIĄTECZNE CHRISTMAS SHOW

Jest największym Widowiskiem Świątecznym w Polsce, którego premiera odbyła się Teatrze Wielkim, Operze Narodowej. W ubiegłym roku Widowisko zostało wystawione w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Christmas Show to niezwykła podróż w świat najpiękniejszych świątecznych tradycji. Przewodnikami tej podróży są soliści Polskiego Baletu Narodowego: Melissa Abel, Maksim Woitiul, soliści Opery Narodowej Magdalena Idzik, Aleksandra Orłowska-Jabłońska, Jacek Szponarski, znani i lubiani aktorzy: Wiktor Zborowski, Piotr Zelt, Wojciech Duryasz, Marek Lewandowski, Grzegorz Woś, Piotr Wiszniowski, Dariusz Wnuk i inni. Udział biorą również muzycy, wśród nich pierwszy skrzypek Orkiestry Teatru Wielkiego Stanisław Tomanek, Chóry oraz utalentowani tancerze baletu klasycznego, którzy tańcem, śpiewem i bajkowymi historiami, stworzą radosną świąteczną atmosferę, która nie opuści widzów przez całe nadchodzące Święta.

PROGRAM

Widowisko rozpocznie ,,Walc Śnieżynek” z Dziadka do Orzechów Piotra Czajkowskiego, świąteczna klasyka, bez której święta nie mogą się obejść. Następnie widzowie znajdą się w XIX wiecznej Anglii, aby na nowo odkryć mądrość, zapisaną przez Karola Dickensa na kartach „Opowieści Wigilijnej”. Będą świadkami wzruszającej podróży w czasie i szczęścia, które w końcu odnajduje główny bohater Ebenezar Scrooge.

W kolejnych odsłonach Widowisko prezentuje sceny baletowe z „Dziadka do Orzechów” P.Czajkowskiego: Pas de deux i wariacje solowe, piękne sceny zimowe do muzyki Antoniego Vivaldiego, Walc Kwiatów P. Czajkowskiego w nietypowej odsłonie, gdzie Królowa Śniegu tańczy z leśnymi zwierzętami. O marzenia dzieci i dorosłych zatroszczy się niezastąpiony Święty Mikołaj, który tym razem ożywi świąteczne prezenty, zatańczą lalki, piruety zakręci pajacyk. W programie słynny Duet Kwiatów z Opery Lakme L.Delibesa oraz nastrojowa Medytacja z Opery Thais Julesa Masseneta.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to przede wszystkim spotkanie z polską tradycją, wyczarowana zostanie Szopka Betlejemska, widzowie usłyszą piękne Ave Maria, znane i lubiane kolędy polskie w wykonaniu Chórów i solistów Polskiej Opery Narodowej.

Na spektakle zapraszamy wielopokoleniowe rodziny, miłośników teatru, opery i baletu zróżnicowany program sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Przyjdź i poczuj prawdziwą Magię Świąt!!

Kup bilet

Bilety w cenach: 80 zł | 100 zł | 120 zł do nabycia online na ebilet.pl i eventim.pl

Organizator:

Sonoma Concept LLC Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Kazachska 1/u90

02-999 Warszawa

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.