Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

„Dziadek do Orzechów” – Ukrainian Classical Ballet

2 grudnia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

„Dziadek do Orzechów” – Ukrainian Classical Ballet

Niepowtarzalna baśń na Noc Wigilijną

 

2 grudnia 2024, poniedziałek

godz. 19:00

Sala Koncertowa


Ukrainian Classical Ballet powraca do Torunia! Serdecznie zapraszamy do wieczoru magii i tańca baletowego – na niezwykły balet „Dziadek do orzechów”.
Balet „Dziadek do orzechów” oparty jest na baśni Hoffmanna pod tytułem „Dziadek do orzechów i Król myszy”. Magiczna historia opowiada o dziewczynce o imieniu Klara, która w Wigilijną noc dostaje od wujka tajemniczego dziadka do orzechów – drewnianą zabawkę w postaci żołnierza. Późną nocą Klara znajduje się w magicznym świecie, gdzie dziadek do orzechów ożywa i staje do walki z armią myszy. Następnie przemienia się w pięknego księcia i wraz z Klarą wyrusza do Krainy Słodyczy – magicznego królestwa słodkości. Ten balet stał się nieodłączną częścią Bożonarodzeniowej tradycji w wielu krajach. Jego przedstawienia przyciągają tysiące widzów w każdym wieku i za każdym razem zachwycają swoim pięknem i magią. Wspaniałe kostiumy, niezapomniana muzyka i emocjonujące tańce ożywią przed Państwem tę klasyczną baśń. Przyjdźcie i poczujcie magię „Dziadka do orzechów” na scenie CKK Jordanki, Toruń!

 

Zespół Ukrainian Classical Ballet został założony w 2017 roku w Kijowie, misją którego jest prezentacja najlepszych ukraińskich tancerzy na scenach świata oraz kontynuacja tradycji wysokiego poziomy sztuki tańca baletowego. W ciągu swojej historii zespół realizował więc niż 800 przedstawień baletowych w więcej niż 20 krajach świata! Serdecznie zapraszamy!

Kup bilet

Bilety od 99 zł

dostępne na:

www.kupbilecik.pl

Organizator:

Art Partner

+48 733 413 290, ukrainianclassicalballet@gmail.com

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.