Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

FREE COOPERATION COSMIC EDITION

25 listopada

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

FREE COOPERATION COSMIC EDITION


Koncert 25 listopada 2023

o godz. 19:00 w Sali Koncertowej CKK Jordanki


W dniu 25 listopada, o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej CKK JORDANKI odbędzie się wyjątkowy koncert. Wielbiciele muzyki jazzowej będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu legendarnej formacji FREE COOPERATION, która była prawdziwym ewenementem na scenie jazzowej w latach 80. Zespół powstał w 1985 roku jako elitarny konglomerat muzyków grup definiujących polską awangardę jazzową lat osiemdziesiątych – Sesji 80 Acoustic Action, Tie Break’u i Green Revolution. Już pierwsze koncerty nowej formacji zelektryzowały środowisko i publiczność. W czerwcu 1985 odbyła się w studio Polskiego Radia w Poznaniu pierwsza, dotąd nie wydana sesja nagraniowa dla programu III Polskiego Radia. Odkrywczość i świeżość tej muzyki zaskoczyły wszystkich. Charakteryzowały ją: twórcze połączenie elementów free, big bandowego brzmienia, elektroniki, kolektywnej improwizacji, czerpanie inspiracji z wielu źródeł – od reggae, etno, przez futurystyczne fusion, rocka, punk jazz do neo swingu.


FREE COOPERATION COSMIC EDITION – skład zespołu:

Wojciech Konikiewicz – p, keys, leader

Mariusz Stopnicki – tp

Cyprian Baszyński – tp

Wojciech Jachna – tp

Bronisław Duży – tb

Dawid Kosiarkiewicz – ts,bar

Mateusz Pospieszalski – ss, as, bar, b cl

Aleksander Korecki – fl,ss,as,ts

Henryk Gembalski – el viol

Igor Wiśniewski – g

Marcin Lamch – b

Frank Parker – dr


Wydarzenie odbywa się w ramach nowego projekt artystycznego Festiwal KOSMOS SZTUKI/ COSMOS OF ARTS  (24 – 27 listopada 2023).

Ideą festiwalu KOSMOS SZTUKI/ COSMOS OF ARTS jest przedstawienie artystów i ich sztuki, reprezentujących różne dziedziny. Wyjątkowym aspektem proponowanego Festiwalu Kosmos Sztuki będzie jego interdyscyplinarność, a  umiejscowienie działań w różnych przestrzeniach będzie wyraźnym znakiem przekraczania granic sal wystawowych i koncertowych, co stanowi cel i zamierzenie Festiwalu.

Inicjacja nowego projektu artystycznego Kosmos Sztuki/ COSMOS OF ARTS to idealna propozycja na 2023, który w województwie kujawsko-pomorskim jest rokiem Mikołaja Kopernika z okazji jego 550. rocznicy urodzin.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Księgodzielni Kopernikańskiej (pawilon przy Urzędzie Marszałkowskim) od 7 listopada 2023 roku

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

SOS Music

56 6521016

www.sosmusic.pl

Zobacz także

19:00 | Sala Koncertowa

SOLD OUT Ania Dąbrowska – koncert z okazji 20-lecia działalności artystycznej

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.