Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Gloria Campaner & Leszek Możdżer

15 listopada

19:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

ARTUS FESTIVAL 2018

KONCERT

Gloria Campaner & Leszek Możdżer

Nie ma wątpliwości – Leszek Możdżer na scenie przy fortepianie, solo czy w towarzystwie innych wykonawców to jednak zawsze ten sam Leszek Możdżer. Ten sam, lecz nie w sensie: niezmienny. Przeciwnie. Zawsze poszukujący i odważny w tych poszukiwaniach. Także w Toruniu mogliśmy podziwiać różne twarze artysty. Tym razem 15 listopada w ramach Artus Festivalwystąpi z włoską pianistką Glorią Campaner.

Jazz to główna domena działalności artystycznej Możdżera, ale artysta cieszy się popularnością nie tylko wśród jazzowej publiczności. Jako muzyk z klasycznym wykształceniem znany jest także miłośnikom muzycznego kanonu. Nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem. Na uwagę zasługują także jego teatralne i filmowe realizacje.

Gloria Campaner reprezentuje świat muzyki klasycznej. Jest znana m.in. z interpretacji wielkich kompozytorów jak Schumann czy Rachmaninow. Artystka chętnie sięga również po tematy z muzyki kameralnej i współczesnej – w swoim dorobku ma współpracę z didżejami oraz jazzmanami.

Czeka nas więc koncert światowej klasy pianistów, oryginalnych eksploratorów. Szykuje się prawdziwa wędrówka muzyczna, której kresu ciekawi są pewnie sami pianiści… W ramach ciekawostek, warto dodać, że poza fortepianowymi wariacjami usłyszymy również… śpiewające kamienie! Tak, to żadne przejęzyczenie… Specjalne kamienie sprowadzone z pracowni włoskiego rzeźbiarza.

Największe wrażenie zrobił jednak na mnie improwizowany utwór, w którym Gloria Camper grała na… kamieniach. Specjalnie sprowadzone z Sardynii „grające kamienie” wykonane przez Pinuccia Scioliego wydawały przejmujące, głębokie, trudne do porównania z czymkolwiek innym dźwięki. Możdżer wplatał w to cytaty ze „Svantetic” Komedy.

Mariola Borowska / Jazz Forum

Skład:

  • Gloria Campaner – fortepian, kamienie
  • Leszek Możdżer – fortepiany, celesta
  • Magdalena Kordylasińska-Pękala – in strumenty perkusyjne
  • Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne

Koncert światowej klasy pianistów w Toruniu.

Gloria Campaner i Leszek Możdżer to światowej klasy pianiści, którzy zagrają niepowtarzalny koncert w Toruniu.

Na scenie zderzą się ze sobą dwa światy: muzyki klasycznej reprezentowanej przez Włoszkę oraz improwizowanej w wykonaniu Polaka.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Centrum Kultury Dwór Artusa

+48 56 655 49 29

artus.torun.pl

Zobacz także

16 listopada, 2018

Muzyczna podróż pełna niespodzianek. Gloria Campaner i Leszek Możdżer wystąpili w Toruniu

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.
uestrip

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 - 2013 oraz ze środków Gminy Miasta Toruń