Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Goran Bregović [ODWOŁANY]

21 sierpnia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

KOMUNIKAT


Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że koncert
Gorana Bregovicia & The Wedding and Funeral Band,
który miał się odbyć w ramach
Sceny Muzycznej 12. Bella Skyway Festiwal
zostaje odwołany.

Prosimy o dokonywanie zwrotów biletów w miejscach ich zakupu.
Kasa biletowa w budynku CKK Jordanki czynna jest od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

Serdecznie przepraszamy za niedogodności i  prosimy o wyrozumiałość.


Goran Bregović & The Wedding and Funeral Band już 21 sierpnia wystąpią w Toruniu. Międzynarodowej sławy artysta, po niemal pięciu latach, powraca do Sali Koncertowej na toruńskich Jordankach. Koncert odbędzie się w ramach Sceny Muzycznej Bella Skyway Festival, którego 12. edycja rozświetli Toruń w dniach 18-23 sierpnia 2020.

Goran Bregović jest bez wątpienia jednym z nielicznych artystów, którym udało się połączyć w swojej twórczości tak szerokie spektrum stylów i technik, nie tracąc przy tym swojej własnej tożsamości. Od 1974 do 1989 roku grał w jednym z najpopularniejszych jugosłowiańskich zespołów Bijelo Dugme. Nawiązał bliską współpracę z wybitnym reżyserem, Emirem Kusturicą. Owocem tej zaskakującej kooperacji były wybitne i niepokojące filmy „Czas Cyganów”, „Arizona Dream” i „Underground”. Za muzykę do tego ostatniego obrazu Bregović otrzymał w 1995 roku Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Nagrywał z Iggym Popem, Cesárią Évorą, Ofrą Hazą, Scotem Walkerem, Gogol Bordello.

W Polsce niezwykle popularny i ceniony za współpracę z Kayah, z którą nagrał takie przeboje jak: „Prawy do lewego”, „To nie ptak” czy „Byłam różą”. Wielkim sukcesem okazał się także album „Daj mi drugie życie” nagrany wspólnie z Krzysztofem Krawczykiem z niezapomnianym przebojem „Mój przyjacielu”.

Orkiestra Weselno-Pogrzebowa Gorana Bregovicia brała udział w wielu projektach specjalnych, łączących różnorodną muzykę, kulturę a nawet religię, jak np. „Wielkie Wesele w Palermo” czy projekt „My Heart Has Become Tollerant”, w którym spotykają się orkiestra Bregovicia, moskiewski chór cerkiewny i marokańska sekcja smyczkowa. Jego orkiestra występowała w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Zapraszamy koncert w ramach Sceny Muzycznej 12. Bella Skyway Festival, organizowanej przez Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Bilety już w sprzedaży.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

+48 56 643 19 20

jordanki.torun.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.