Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

III edycja GrafConf

23 listopada

10:00

| Sala Koncertowa | Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

Trzecia edycja konferencji GrafConf

Zapraszamy 23 listopada do Torunia!

GrafConf 2019 przed nami! Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konferencji dla projektantów organizowanej przez magazyn internetowy Grafmag. W tym roku, podobnie jak poprzednio, na niemal 1000 uczestników czekać będzie sporo wiedzy i inspiracji.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję skupić się na praktycznych zagadnieniach związanych z tworzeniem identyfikacji wizualnej, projektowaniem UX/UI oraz ilustracją. Prelegenci i prowadzący warsztaty omawiać będą także problemy i wyzwania związane z codziennością pracy w branży – komunikacją z klientem czy prowadzeniem własnego biznesu.

Prelegenci

Ogłoszonych zostało sześciu z ośmiu prelegentów. Na GrafConf 2019 posłuchacie:

  • Wojtka Mierowskiego, wspólnika BNA/Brand New Attitude, który przez 25 lat swojej działalności zawodowej współpracował z takimi markami, jak mBank, Empik, Tyskie, NC+, Żabka, Wirtualna Polska czy Onet. Wojtek podczas swojej prelekcji postara się przewidzieć, jaka przyszłość czeka branding i podpowie co my, jako projektanci, możemy zrobić, aby nie tylko ją obserwować, ale przede wszystkim kształtować.
  • Beaty Śliwińskiej (Barrakuz) – interdyscyplinarnej projektantki specjalizującej się w sztuce kolarzu. Beata, która w ostatnich latach współpracowała z szeroką rzeszą znanych firm (między innymi Spotify, Reserved czy Medicine) przedstawi różnice pomiędzy pracą dla siebie, a kolaboracją ze średniej wielkości firmami, markami na poziomie globalnym, instytucjami czy tworzeniem na potrzeby magazynów.
  • Jacka Kłosińskiego – internetowego twórcę, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jacek opowie o temacie produktywności w zawodzie grafika. O tym, jak lepiej zorganizować swoją pracę oraz poprawić efekty, bez zamieniania się w robota i taśmę produkcyjną.
  • Macieja Szymanowicza – ilustratora specjalizującego się w projektowaniu książek dla dzieci, który opowie o niewidzialnej dla niewtajemniczonych stronie zawodu ilustratora.
  • Na konferencyjną scenę wróci także Michał Mazur – autor najlepszego zdaniem uczestników edycji 2018 warsztatu. Michał projektuje UX w EL Passion, a podczas konferencji na podstawie praktycznych przykładów z produktów cyfrowych, przybliży temat użyteczności interfejsu i podzieli się radami odnośnie tego jak nie frustrować użytkowników.
  • W temacie tworzenia stron i rozwiązań online Michał Olszewski – projektant UX i lider zespołu w Allegro doradzi, jak wykorzystać dane jakościowe i ilościowe przy projektowaniu serwisów.
  • Na pograniczu web designu i ilustracji posłuchamy także Magdy Furmańczuk z FireArt Studio (tworzyła dla takich firm, jak Google, Huawei czy PracticeLink). Magda podejmie się tematu projektowania ilustracji na potrzeby Internetu, w szczególności skupi się na zagadnieniach związanych z tymi, które później mają zostać zaanimowane.
  • Agnieszka Szóstek projektantka doświadczeń z UX Plus doradzi, jak myśleć o biznesie prowadząc własne studio graficzne. Podpowie też jak wyróżnić się na rynku i jak świadomie projektować doświadczenia swoich klientów.

Co jeszcze na Ciebie czeka?

Oprócz wykładów organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje: darmowe warsztaty (ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują dodatkowe zapisy), konsultacje ze specjalistami – między innymi znane z poprzedniej edycji konsultacje portfolio z STGU, wystawę i stoiska sprzedażowe na których zakupić będzie można ciekawe narzędzia czy książki dla projektantów.

Wyjątkowa oprawa

Edycja 2019, to także ciekawa zmiana w identyfikacji konferencji. We współpracy z toruńskim artystą – Karolem Banachem – stworzona została ilustracja, która stanowi key visual całego wydarzenia. Projekty ją wykorzystujące obecne będą online, w przestrzeni konferencyjnej i na materiałach. Ozdobią także konferencyjną torbę.

Gala Projekt Roku

W tym roku konferencja nie kończy się wraz z ostatnią prelekcją, bo tuż po niej (z małą przerwą na oddech) organizatorzy wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają na galę Projekt Roku – konkursu podsumowującego polskie projektowanie organizowanego przez STGU.

Afterparty i networking

Po gali rozpocznie się mniej oficjalna część wydarzenia – konferencyjne afterparty. W tym roku zamiast zapraszać uczestników do baru, pozostajemy we wnętrzach Jordanek i integrujemy się w towarzystwie DJa. Spotkanie, to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z innymi projektantami, poznać prelegentów w nieformalny sposób i porozmawiać z laureatami i przedstawicielami studiów nominowanymi w konkursie Projekt Roku.

Widzimy się!

  • Gdzie: Toruń, CKK Jordanki
  • Kiedy: 23 listopada 2019 roku

 

Kup Bilet

Wejściówki wyprzedane.

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.