Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Inauguracja 43. Sezonu Artystycznego

12 września

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Marek Wakarecy In Memoriam

Jubileusz 100-lecia Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego


Część muzycznego wieczoru wypełnią dźwięki VI Symfonii Piotra Czajkowskiego. Sam kompozytor określił ją jako „najlepszą kompozycję” napisaną w swoim życiu. Dopełnią go kompozycje współczesnych kompozytorów polskich – Piotra Mossa i Sławomira Czarneckiego. Oba dzieła łączy fakt, iż zostały napisane za zamówienie.

Wystąpią:
Krzysztof Jakowicz – skrzypce
Jakub Jakowicz – skrzypce
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Dainius Pavilionis (Litwa) – dyrygent
Gabriela Ułanowska – prowadzenie

W programie:
P. Moss – Hommage à Toruń
S. Czarnecki – Concerto liliowe
P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll op. 74 „Patetyczna”

„Hommage à Toruń powstał na zamówienie Dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – Pawła Dudzika oraz Mirosława Jacka Błaszczyka. Powstał specjalnie, by otworzyć nową salę koncertową w mieście, w którym ukończyłem i podstawową i średnią szkołę muzyczną, w mieście, gdzie od najmłodszych lat chodziłem na koncerty do Dworu Artusa, w mieście, gdzie w „Baju Pomorskim” zadebiutowałem jako kompozytor muzyki teatralnej… Powierzenie mi skomponowania tego utworu było dla mnie zaszczytem, ale  jednocześnie bardzo trudnym zadaniem. Postanowiłem napisać utwór, w którym, jak w kalejdoskopie, przesuwać się będą obrazy moich toruńskich wspomnień, zachwytów, może i pierwszych klęsk… Hommage à Toruń będzie więc sentymentalnym spacerem po Toruniu, gdzie np. piękno toruńskiej architektury ewokowane jest cytatami z takich kompozytorów jak Wacław z Szamotuł, Mikołaj Gomółka czy … Perotinus.” – PIOTR MOSS


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Koncert bez przerwy.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.


Mecenas Główny
Miasto Toruń
Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
Nova Trading
Mecenas Kultury – Główny Sponsor
PGE Polska Grupa Energetyczna
Logotyp Nova Metale
Instytut Muzyki i Tańca
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Partnerzy
Logotyp Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego

 

Kup bilet

Bilety:

  • 40 zł – normalny, 30 zł – ulgowy

dostępne:

  • online
  • w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.