Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Nordycka ballada Griega i perły Bizeta [ODWOŁANY]

7 czerwca

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

KONCERT ODWOŁANY


Komunikat Organizatora – Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sprawie odwołanych wydarzeń


Wystąpią:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
D. Pavilionis – dyrygent

W programie:
E. Grieg – I suita Peer Gynt op. 46
E. Grieg – II suita Peer Gynt op. 55
G. Bizet – I i II suita z opery Carmen

Koncert pełen będzie emocji i zaskakujących dźwięków. Dzięki twórczości Griega przeniesiemy się do Skandynawii pełnej tajemnic z przeszłości, poczujemy wyjątkowość kultury ludowej i tamtejszej poezji. Prezentowane dzieła,  Bizeta ujmą unikalnym temperamentem i nieprzewidywalnością, a francuski wdzięk doda lekkości.

E. Grieg – dyrygent, kompozytor. Twórca narodowej szkoły muzycznej w Norwegii. Inspirację czerpał z literatury: legend, nordyckiej ballady, poezji ludowej i folkloru skandynawskiego. Dzięki temu jego dzieła pełne są harmonicznego brzmienia i nastroju północnego krajobrazu Skandynawii. Odrobina sentymentalizmu złagodziła surowość ludowego autentyku, a mimo to posiada walor bezpośredniości i prostoty. Dzięki bogatemu wachlarzowi nastrojów i liryzmu, utwory zyskały wielką popularność. Najpopularniejszym dziełem Griega jest muzyka do dramatu Peer Gynt, która zyskała większą sławę niż dzieło literackie.

G. Bizet – kompozytor pełen temperamentu, któremu często zdarzało się nie kończyć utworów. Działał pod wpływem impulsów, przez co niszczył wiele rękopisów. Jego dzieła charakteryzuje oryginalna inwencja melodyczna i rytmiczna, klarowność formy, barwność instrumentacji oraz typowy francuski wdzięk.  Na koncercie zaprezentowane zostaną jego najlepsze działa – perełki: I i II suita z opery Carmen.

Bilet na ten koncert dostępny w ramach Vouchera – biletu prezentowego.

Bilety w cenie:
40 zł (normalny)
30 zł (ulgowy)

Kup bilet

Bilety w cenie:
40 zł (normalny)
30 zł (ulgowy)

Do nabycia online:

  • biletytos.pl

oraz stacjonarnie:

  • Kasa TOS w CKK Jordanki, Toruń, Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79
    Godziny otwarcia: wt-sb, 13:00-19:00

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.