Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Jezioro Łabędzie

4 grudnia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

MOSCOW CITY BALLET – Legendarna grupa baletowa w Polsce! Zespół założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to grupa tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W tym roku Moscow City Ballet zaprezentuje polskim widzom aż trzy wspaniałe spektakle:Jezioro Łabędzie,Dziadek do OrzechówiŚpiąca Królewna –na przełomie listopada i grudnia.

Występy Moscow City Ballet charakteryzują olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wzruszeń i emocji wzbudzanych przez Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć! W ostatnich latach przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 250 tys. osób! Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy i profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov powiedział kiedyś: To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, Księciem, Królem Myszy… To wszystko żyje we mnie… Być może to jest tajemnica ich ogromnego, międzynarodowego sukcesu.

JEZIORO ŁABĘDZIE to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Jezioro Łabędzie to powieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

TWÓRCY BALETU:

Victor Smirnov- Golovanov – Choreografia Ludmiła Nerubashchenko – Choreografia

MOSCOW CITY BALLET obsada:

PRIMA BALERINY:

Yulia Zhuravleva Irina Adilova Liliya Oryekhova

GŁOWNI TANCERZE:

Talgat Kozhabaev Kanat Nadyrbek Uulu Andrei Zhuravlev Daniil Orlov

SOLIŚCI:

Dzmitry Lazovik Kirill Kasatkin Maria Khrapova Elena Kotelkina Valerii Kravtsov Anna Kravtsova Artem Minakow Kseniya Stankevich Ekaterina Tokareva Denis Tyurin

kp bilet

Bilety oraz więcej informacji na: www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

HIGH NOTE EVENTS

ul. Wasiutyńskiego 3

00-707 Warszawa

+22 696 99 00

makroconcert.pl