Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

CAŁA JASKRAWOŚĆ. KONCERT FINAŁOWY

23 czerwca

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Festiwal Piosenki Autorskiej
CAŁA JASKRAWOŚĆ 

II edycja


Druga edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, która ze względu na pandemię nie odbyła się jesienią 2020 roku, ma nowy termin: 22-23 czerwca 2021 roku.


Festiwal, który jest kontynuacją Festiwalu STACHURA (2012-2018), od tego roku otwiera swój nowy rozdział, polegający na organizacji konkursu  dla młodych twórców piosenki literackiej oraz wypracowaniu szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do wspaniałych lat festiwali i konkursów środowisk studenckich. Tę ideę wspiera gorąco Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który patronuje temu pomysłowi od samego początku, czyli od 2012 roku.


Zainteresowanie Festiwalem ze strony autorów było bardzo duże. Organizatorzy otrzymali prawie sto zgłoszeń z całej Polski. Spośród nich wyłoniona została „szczęśliwa dwunastka” młodych artystów. Jeśli nie będzie kolejnych sanitarnych obostrzeń, wezmą oni udział w IX. Warsztacie Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury, aby przygotować swoje piosenki do koncertu konkursowego. W toruńskiej Osadzie Leśnej BARBARKA, podczas  warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów, będą uczestniczyć w zajęciach z analizy tekstu, aranżacji, interpretacji wokalnej i scenicznej.


Koncert finałowy festiwalu i konkurs dla młodych twórców piosenek na najlepsze wykonanie piosenki autorskiej zostanie zaprezentowany w środę,  23 czerwca, o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej CKK JORDANKI. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie zespół BITAMINA.

Bilety na ten koncert będą dostępne w kasie CKK JORDANKI oraz na ebilet.pl


We wtorek, 22 czerwca o godzinie 19.30, w Sali Kameralnej CKK JORDANKI, odbędzie się spotkanie z pisarzem i tłumaczem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej, panem Michałem Rusinkiem oraz koncert akustyczny Stanisława Soyki.
Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny – na podstawie limitowanych zaproszeń, które można otrzymać wysyłając mail na adres: sosmusic@sosmusic.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).


Projektem towarzyszącym Festiwalowi Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ są WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA, organizowane dla młodych twórców form literackich, wyłonionych w drodze konkursu literackiego. Druga edycja tych warsztatów odbywać się będzie w Dworku Myśliwskim, w rezerwacie Las Piwnicki pod Toruniem. Młodzi literaci będą pracować pod kierunkiem prof. UMK, dr. hab. Dariusza Pniewskiego. Z niecierpliwością czekamy na kolejny, premierowy utwór będący owocem współpracy obu warsztatów – muzycznego i literackiego.


Organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu jest SOS MUSIC.

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, współorganizatora projektu.

Patronat medialny: TVP KULTURA, TVP3 Bydgoszcz


Więcej informacji na stronie: www.calajaskrawosc.sosmusic.pl

Kup bilet

Bilety:

  • 40 zł (uczniowie, studenci)
  • 50 zł

Miejsca sprzedaży biletów:

  • ebilet.pl
  • kasa biletowa w budynku  CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (czynna w piątki, godz. 13:00-19:00)

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

SOS Music

56 6521016

www.sosmusic.pl

Zobacz także

19:30 | Sala Kameralna

CAŁA JASKRAWOŚĆ. Michał Rusinek, Stanisław Soyka

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.