Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Petros Klampanis & Shai Maestro. KONCERT ODWOŁANY

5 marca

19:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

Szanowni Państwo,

informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbędzie się koncert Petros Klampanis & Shai Maestro, planowany w dniu 5 marca 2020r.
Ze względów osobistych, swój przyjazd do Polski zmuszony był odwołać pianista Shai Maestro.
Każdej osobie, która kupiła bilet przysługuje prawo zwrotu w miejscu dokonania zakupu.

Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności!


Poniżej przekazujemy komunikat Artysty:

To my Polish friends,

I’m extremely sorry to update you that I won’t be able to make it to the Polish concerts planned with Petros Klampanis due to unforseen private reasons. I apologize to all those who purchased tickets to see me perform in this wonderful project.

And I’m very much looking forward coming back and playing for you.

Yours,
Shai


Do moich polskich przyjaciół,

z przykrością informuję, że nie będę w stanie dotrzeć na polskie koncerty z Petros Klampanis z nieprzewidzianych powodów prywatnych. Przepraszam wszystkich, którzy kupili bilety, by zobaczyć mnie występującego w tym cudownym projekcie.

I nie mogę się doczekać powrotu i występów dla Was.

Wasz,
Shai

 


5 marca na Sali Kameralnej CKK Jordanki odbędzie się wyjątkowy koncert muzyków najwyższej, światowej klasy. Wiedza, wrażliwość, śmiały sposób myślenia to ich wspólne cechy. Na scenie staną, Petros Klampanis – wirtuoz kontrabasu (Enja/Yellowbird) i Shai Maestro – geniusz fortepianu (ECM).


Petros Klampanis
Nazwany „Mistrzem gitary basowej” przez Bass Player Magazine, wielokrotnie nagradzany kompozytor i basista dorastał na greckiej wyspie Zakynthos, otoczony muzyką okolic Morza Śródziemnego i bałkańską muzyką ludową. Zanim pojawił się na nowojorskiej scenie jazzowej, studiował muzykę klasyczną i jazzową w Atenach, Amsterdamie oraz Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka. Klampanis jest dociekliwy w swoim podążaniu, zawsze szuka unikalnych sposobów by zintegrować elementy wielu gatunków muzycznych, od klasyki po pop. Od 2011 roku jako lider nagrał cztery albumy. Obecnie koncertuje ze swoim trio promując najnowszą płytę w  Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Unii Europejskiej i Japonii. Występował obok uznanych jazzmanów np. Grega Osby’ego Jeanea-Michela Pilc’a, Shai’a  Maestro, Gilada Hekselmana oraz Snarky Puppy. Koncertuje na całym świecie.

 

Shai Maestro
jest jednym z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów swojego pokolenia. Jako pięciolatek rozpoczął naukę gry klasycznej na pianinie, trzy lata później zainteresował się jazzem. Ukończył z wyróżnieniem Thelma Yellin High School of Performing Arts w Givataim, Israel. Mając 16 lat ukończył 5 tygodniowy letni kurs w Berklee College of Music w Bostonie, po którym otrzymał propozycję studiów na tej uczelni oraz stypendium, ale z niego nie skorzystał. Przyjął wcześniejsze zaproszenie dołączenia do tria kontrabasisty Avishai Cohena. Shai Maestro na fortepianie, Mark Guiliana na perkusji i Avishai na kontrabasie – koncertowali na całym świecie, występowali na największych scenach, nagrali cztery albumy, w tym dwa dla nowojorskiej wytwórni Blue Note Records. W lipcu 2010 roku Shai Maestro założył własne trio, a kilka miesięcy później nagrał swój pierwszy, świetnie przyjęty album „Shai Maestro Trio”. Rok 2018 był ważnym rokiem dla Shai’a, podpisał kontrakt ze słynną wytwórnią jazzową ECM. Jego piąty album, a pierwszy wydany dla ECM (wyprodukowany przez Manfreda Eichera) „The Dream Thief”, prezentuje utalentowanego pianistę stojącego na czele swojego znakomitego trio, w którym na perkusji gra jego młody krajan Ofri Nehemya i peruwiański basista Jorge Roeder, a także Shai’a grającego solo. W ciągu ostatnich kilku lat trio występowało na najbardziej znanych scenach, imprezach i festiwalach na całym świecie.

Bilety w cenie 50 zł

Śledź wydarzenie na Facebook’u

Kup bilet

Bilety: 50 zł

Do nabycia online:

oraz stacjonarnie w:

 • Kasie w CKK Jordanki, Toruń, Al. Solidarności 1-3
  (56) 642 43 79
  Godziny otwarcia: wt-sb, 13:00-19:00
 • Ośrodku Informacji Turystycznej
  Toruń, ul. Rynek Staromiejski 25
  (56) 621-09-30
  Godziny otwarcia: pon.-pt 09:00- 18:00, sobota- 09:00- 16:00
 • Biurze Turystycznym Copernicana
  Toruń, ul. Żeglarska 18/1
  695-639-166
  Godziny otwarcia: pon.-pt 9:00-17:00

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

+48 56 643 19 20

jordanki.torun.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.