Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

[ODWOŁANY] Eva Gevorgyan − Koncert z Udziałem Finalistki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina

1 kwietnia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Koncert odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora

Bilety zakupione w kasie biletowej, można będzie zwracać wyłącznie w kasie CKK Jordanki, czynnej w czwartki i piątki w godz. 13:00-19:00 maksymalnie do 8 kwietnia br.

Zwroty za bilety zakupione online, zostaną zrealizowane sukcesywnie, automatycznie, dla wszystkich Klientów w ciągu 30 dni.


Eva Gevorgyan.
Koncert z Udziałem Finalistki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina

1 kwietnia 2022, piątek
godz. 19:00
Sala Koncertowa


Bilety: 50 zł [normalny] | 40 zł [ulgowy]


Wystąpią:
Eva Gevorgyan – fortepian
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Adam Banaszak − dyrygent
Róża Światczyńska – prowadzenie

W programie:
C. M. Weber – Uwertura do opery Wolny strzelec
F. Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
R. Schumann – I Symfonia B-dur „Wiosenna” op. 38

* program może ulec zmianie


Czas trwania koncertu ok. 100 min


Adam Banaszak – Zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi, dyrygent Opery Wrocławskiej, pierwszy gościnny dyrygent Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i wykładowca Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wcześniej pełnił funkcję kierownika muzycznego Opery Wrocławskiej oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Prowadził także spektakle w Operze Krakowskiej, Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Dyrygował takimi przedstawieniami jak m.in.: Czarodziejski flet, Wesele Figara Cosi fan tutte W. A. Mozarta, Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego, Faust Ch. Gounoda, Madame Butterfly i Tosca G. Pucciniego, Rycerskość wieśniacza P. Mascagniego, Pajace R. Leoncavalla, Halka St. Moniuszki, TraviataNabucco i Don Carlos G. Verdiego, Carmen G. Bizeta, Kopciuszek G. Rossiniego, Kandyd L. Bernsteina, Zemsta nietoperza J. Straussa, Księżniczka czardasza I. Kalmana, Orfeusz w piekle J. Offenbacha, My Fair Lady F. Loewe, Skrzypek na dachu J. Bocka, Giselle A. Adama, Dziadek do orzechów P. Czajkowskiego. Prowadził także szereg tytułów spoza kanonu repertuarowego, takich jak np.: The Burning Fiery Furnace Curlew River B. Brittena, Głos ludzki F. Poulenca, Trouble in Tahiti L. Bernsteina, Najdzielniejszy z rycerzy K. Pendereckiego, Chopin G. Orefice.
Dokonał prawykonań oper Pawła Mykietyna (Czarodziejska góra) oraz Zygmunta Krauze (Yemaya-Królowa Mórz). Występował na festiwalach: Warszawska Jesień i Sacrum Profanum. Prowadził koncerty  filharmonii w: Bydgoszczy, Częstochowie, Jeleniej Górze, Kaliszu, Koszalinie, Łodzi, Opolu, Płocku, Poznaniu, Szczecinie, Wałbrzychu, Zamościu.
Koncertował z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, nagrywał z Orkiestrą Polskiego Radia i z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Jego spektakle i koncerty transmitowało i retransmitowało radio i telewizja (TVP Kultura, TVP Polonia, Drugi Program Telewizji Polskiej, Drugi Program Polskiego Radia, Rundfunk Berlin Brandenburg i in.).
Uzyskał tytuł doktora sztuki w dyscyplinie dyrygentura.


Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.


Mecenas Główny
Miasto Toruń
Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
Nova Trading
Mecenas Kultury – Główny Sponsor
PGE Polska Grupa Energetyczna
Partnerzy
Logotyp Nova Metale
Partner technologiczny

Kup bilet

Bilety:

  • 50 zł  [normalny]
  • 40 zł  [ulgowy]

dostępne:

  • online
  • w kasie biletowej w CKK Jordanki; Al. Solidarności 1-3, Toruń, tel. (56) 642 43 79.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.