Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024

5 stycznia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024

VIVA  Wiedeń – VIVA Broadway

Gala Sylwestrowo – Noworoczna

05.01.2024 r,

godz. 19:00

Sala Koncertowa


Woytek Mrozek dyrygent / producent

Agata Sava  mezzosoprano

Barbara Gutaj sopran

Nazar Tatsyshyn  tenor

Andrzej Witlewski bas

Marjan Lomaha skrzypce solo

Soliści Baletu Opery Lwowskiej

Orkiestra Królewska


Koncert Wiedeński z Gwiazdami – VIVA WIEDEŃ – VIVA BROADWAY to unikalny międzynarodowy projekt muzyczny AVIP Group – Woytek Mrozek Production.


Wracamy i zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego, magicznego Wiednia oraz energetycznego Nowego Jorku, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana, a także największe szlagiery musicalowe, filmowe i światowe przeboje wszech czasów.

W programie udział wezmą międzynarodowi artyści – znani polskiej i międzynarodowej publiczności, a wśród Agata Sava mezzosopran – solistka opery w Pradze, która koncertuje aktywnie na scenach całego świata takich jak: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie,  Lucerne Concert Hall i wiele innych. Jest absolwentką Hohschule fur Musik w Monachium. Barbara Gutaj sopran, solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, wyróżniona prestiżową Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Debiut” za debiut na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Debiut w Teatrze Wielkim Poznaniu miał miejsce podczas premiery „Fausta” A. Radziwiłła w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, gdzie jej rolę Małgorzaty Józef  Kański w „Ruchu muzycznym” określił jako „operowe odkrycie sezonu”.

Nazar Tatsyshyn – tenor niezaprzeczalnym numerem jeden wśród tenorów młodego pokolenia. Solista obdarzony pięknym głosem śpiewającym w najlepszej tradycji włoskiego Bel Canta jest solistą Opery Narodowej w Budapeszcie. Andrzej Witlewski aktor, wokalista – bas od lat współpracuje z wieloma instytucjami kultury polskiej.

Koncert uświetni swoim udziałem niezwykły wirtuoz skrzypiec Marjan Lomaha, który ostatnie 3 lata spędził w Japonii koncertując w każdej sali koncertowej tego kraju. Lomaha koncertował również m.in.: w Filharmonii Berlińskiej, Concertgebow w Amsterdamie, w lipskim Gewandhaus. W tym roku wystąpi w Polsce. W jego wykonaniu usłyszymy wirtuozowskie parafrazy ze Skrzypka na dachu, Czardasza Montiego, utwory z repertuaru Roby Lakatosa. Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie. „..Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów…” napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium. Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów  i nieposkromionej wyobraźni.

Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny” a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów.

Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie „Adeli”,  „Czardasz Sylvi”, kuplety Barinkaya   Wielka sława to żart”, Graj Cyganie”,  „ Artystki z Variete”, „Brunetki Blondynki” a także duety wszechczasów, m.in.Usta milczą dusza śpiewa”, „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „ Jedź do Verasdin”, „ Co się dzieje oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Tłumy Franków” z Księżniczki Czardasza. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: „Funikuli-Funikula”, „O Surdato N’namurato”.

W drugiej części koncertu artyści zaprezentują się w repertuarze musicalowym, filmowym i światowych przebojów m.in.: „Za Tobą pójdę jak na bal” – K. Krawczyka, „Wielka Miłość” – S. Krajewskiego, „Delilah” – T. Jonsa, „Nella Fantasia” z filmu Misja, „New York-New York” – F. Sinatry,  „Volare”, „O sole mio” – w wersji E. Presleya, „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady, „Gdybym był bogaczem” z musicalu Skrzypek na dachu  i wiele innych noworocznych, muzycznych niespodzianek.


Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata muzyki. Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie muzyki.


Zapraszamy na ten niepowtarzalny i nie mający sobie równych noworoczny wieczór !

 

PROGRAM

1.  Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem
2. Strauss Czardasz Rosalindy
3. Strauss Kuplety Barinkaya
4. Kalman Czardasz-Czardasz
5. Strauss Trich Trach polka
6. Kalman Hrabina Marica
7. Lehar Jakże mam Ci wytłumaczyć
8. Kalman Aria Boniego
9. Lehar Kiedy skrzypki grają
10. Kalman Artystki z Variete
11. Strauss Polka z kowadłem
12. Lehar Usta milczą duet
13. Kalman Ach jedź do Varasdin
14. Verdi Brindisi

 

PRZERWA

1. J. Kander New York, New York
2. J. Bock Skrzypek na dachu La Haim
3. J. Bock Gybym był bogaczem
4. R. Sieczyński Wien, Wien nur Du alein
5. N. Dostal Dziewczęta z Barcelony z operetki Clivia
6. Tradycyjna My Cyganie – duet
7. J. Strauss Eljen Magyar Polka
8. Q.M.y Cortez Cellito Lindo
9. V. Monti Czardasz i Słowik
10. E. Cannio O Surdato N’namurtato
11. E. Presley O sole mio
12. F. Loewe Pieśń Dollitla
13. F. Loewe Przetańczyć całą noc
14. V. Di Chiara La Spagniola

Kup bilet

Bilety od 120 zł, dostępne online na:

bilety grupowe pod adresem: woymrozek@gmail.com

  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

dr Woytek Mrozek - AVIP Group - General Manager

+48 600 384 750

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.