Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

[ODWOŁANY] Russian National Ballet of Siberia „Krasnojarsk”

18 lutego

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Komunikat organizatora koncertu Russian National Ballet of Siberia „Krasnojarsk”


Szanowni Państwo,

Z wielkim żalem informujemy, że planowane w miesiącu lutym tournée Russian National Ballet of Siberia „Krasnojarsk” musimy niestety odwołać. Pomimo deklaracji władz Federacji Rosyjskiej zapowiadającej otwarcie do końca 2021 roku, granic z UE nic się nie zmieniło. Zakaz przekraczania granic wciąż obowiązuje. Oficjalnym powodem podawanym przez źródła konsularne jest pandemia COVID-19.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemiczną nie możemy wskazać nowego terminu tournée zespołu Krasnojarsk, ale mamy wielką nadzieję, że nastąpi to już w sezonie 2022/2023. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, ale nikt nie mógł przewidzieć takiego rozwoju.


RUSSIAN NATIONAL BALLET OF SIBERIA
KRASNOJARSK

18 lutego 2022, piątek
godz. 19:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki


Od brzegów lodowatego Morza Arktycznego aż do gór Sajanów dumnie toczy swoje wody majestatyczna rzeka Jenisej wśród niezwykle malowniczych, przepięknych krajobrazów . Ta niespotykana syberyjska aura stała się źródłem inspiracji dla Krasnojarskiego Towarzystwa Tańca, które  przy pomocy choreografii przekazuje światu własną kulturę, literaturę i sztukę, czyli duchowe bogactwo Syberii.


Sztuka oparta na fundamentach historycznych i otaczającej natury jest wieczna a inspiracje praktycznie niewyczerpalne – czego dowodem jest Russian National Ballet of Siberia – Krasnojarsk, którego repertuar jest jak obraz namalowany ręką wielkiego artysty, obdarzonego nie tylko talentem, dobrym gustem  i kreatywnością, ale również  niewyczerpalną studnią wyobraźni. Takim  artystą – wizjonerem był założyciel Zespołu Mikhaił Godenko. Potrafił połączyć tradycję z nowoczesnymi formami artystycznego przekazu. Do dziś się mówi, że ”potrafił wplatać muzykę w tkaninę tańca” – to wyraz najwyższego uznania widzów z ponad 60 krajów świata, gdzie Zespół dotychczas występował.


Russian National Ballet of Siberia – Krasnojarsk z niezwykłą starannością projektuje kostiumy sceniczne, bo to one pomagają widzom uświadomić ideę choreografa, to one dodają wykonywanym tańcom ekspresji i kolorytu, to one podkreślają mistrzostwo artystów i oryginalność kompozycji. Zespół wykonuje ponadczasowe tańce, wśród nich prawdziwe perełki:  ,,Moja Syberia”, „Krasnojarskie wesołe melodie”, „Taniec Kozaków”, „W dół ulicy”, „Przy studni”, „Taniec męski”  i wiele innych entuzjastycznie odbieranych kompozycji.


Dla podkreślenia wielkiego kunsztu Russian National Ballet of Siberia – Krasnojarsk przytoczymy kilka recenzji prasowych:

Meksyk – jednym słowem – „BAJKA”,
Hiszpania (ABC) – ,, FANTASTYTCZNY, PORYWAJĄCY, REWELACYJNY”,
Francja (France soir):  „OBJAWIENIE, Paryżanie nigdy nie widzieli takiego śmiałego ducha”,
USA (Washington Post) – „ żadne słowa nie wyrażą głębokiego wrażenia wywieranego przez cudownych profesjonalistów”.


Występy Russian National Ballet of Siberia – Krasnojarsk są nie kończącym się pasmem sukcesów na całym świecie, jego popularność wciąż rośnie.


W lutym 2022 roku będziemy mogli uczestniczyć w serii koncertów Russian National Ballet of Siberia – Krasnojarsk w Polsce , to będzie wielkie duchowe przeżycie, ujrzymy sławnych artystów w przepięknym programie inspirowanym odległą syberyjską Kulturą przy niezwykle melodyjnej muzyce.


Zapraszamy serdecznie – gwarantowane niezapomniane przeżycia.

Kup bilet

Bilety do nabycia online na:

oraz stacjonarnie w:

  • kasie biletowej w CKK Jordanki. Kasa czynna w czwartki i piątki w godz.: 13:00-19:00.

Organizator:

Filip Premium Sp.z o.o.

Ryżowa 84/86

02-495 Warszawa

+48 22 723 02 02

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.