Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Krzesimir Dębski zaprasza! Symfoniczny Dzień Matki

26 maja

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Krzesimir Dębski zaprasza! Symfoniczny Dzień Matki

26 maja 2024, niedziela
godz. 17:00
Sala Koncertowa

Wystąpią:

Katarzyna Krawiec — wokal
Kacper Andrzejewski — wokal
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Krzesimir Dębski — dyrygent

 

Omówienie programu:

Tegoroczny Symfoniczny Dzień Matki zostanie poświęcony twórczości Krzesimira Dębskiego – znanego polskiego kompozytora muzyki współczesnej i muzyki filmowej.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą samego Dębskiego wykona dla publiczności  przeboje muzyki filmowej, które zagwarantowały kompozytorowi stałe miejsce w gronie najwybitniejszych twórców tego gatunku. Z pewnością nie zabraknie kultowych ścieżek dźwiękowych z cenionych ekranizacji najważniejszych dzieł polskiej literatury, dla wielu osób będących wzruszającym wspomnieniem dzieciństwa. Ponadto, pojawi się pełna splendoru muzyka z amerykańskich blockbusterów, którą artysta stworzył dla wytwórni Hollywood. Muzyczny wieczór z muzyką filmową Krzesimira Dębskiego z pewnością przypadnie do gustu nie tylko damskiej części publiczności: w bogatym repertuarze wszyscy melomani odnajdą brzmienia, które oczarują ich swoim uniwersalnym kunsztem i przypomną o polskich zasługach dla rozwoju muzyki filmowej na całym świecie.

Krzesimir Dębski jest autorem ścieżek dźwiękowych do ponad 100 filmów fabularnych i dokumentalnych, które spotkały się z ogromnym uznaniem zarówno polskiej, jak i międzynarodowej publiczności. Dębski skomponował muzykę do tak znanych produkcji, jak: Medium, Thomas Falconer, Kingsajz, Ogniem i mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Tam i z powrotem, Stara Baśń, 1920 Bitwa Warszawska czy Wojna światów. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana w międzynarodowych festiwalach. W 2000 roku ścieżka dźwiękowa z filmu W Ogniem i Mieczem została doceniona nagrodą Międzynarodowej Akademii Filmowej Philip Award, a samemu Krzesimirowi Dębskiemu przyznano Fryderyka w kategorii kompozytora roku. Zaledwie rok później podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pyrgos Dębski otrzymał nagrodę za muzyką do ekranizacji W Pustyni i w Puszczy. Ponadto, w 2007 roku ścieżka dźwiękowa Dębskiego do serialu Magiczne Drzewo zdobyła Emmy Award 2007 w kategorii filmów telewizyjnych i programów dla dzieci.
Niezwykły wpływ kompozytora na rozwój polskiej kultury został doceniony w 2010 roku, gdy Krzesimir Dębski został odznaczony Order Ecce Homo „za opisywanie życia muzyką, muzyczny retusz na obrazie kraju i świata, piękne kształtowanie codziennej rzeczywistości przez dobroć, ład i harmonię”. Co więcej, w 2015 roku został laureatem Srebrnego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w 2017 roku otrzymał medal Pro Patria za „szczególne zasługi dla tradycji niepodległościowej”.

 


 

Kup bilet
Bilety:
85 zł – normalny
75 zł – ulgowy
  • dostępne online:
biletytos.pl
  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.