Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Krzysztof Napiórkowski – Sonety krymskie / Koncert kameralny

19 maja

18:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

Krzysztof Napiórkowski
Sonety krymskie / Koncert kameralny

19 maja 2022, czwartek
godz. 19:00
Sala Kameralna


Bilety: 35 zł [normalny] | 25 zł [ulgowy]


Koncert odbywa się w ramach projektu „Póki Polska żyje w nas”


Wystąpią:
Krzysztof Napiórkowski – fortepian, wokal
Robert Kubiszyn – bas
Robert Luty – perkusja
Przemysław Draheim – prowadzenie


W programie:
Muzyczna prezentacja spuścizny literackiej m.in.: A. Mickiewicza, ks. J. Twardowskiego, B. Leśmiana.


Sonety Krymskie Adama Mickiewicza i ich ponadczasowe piękno to inspiracja do kolejnego albumu Krzysztofa Napiórkowskiego.

Osnową płyty są kompozycje Napiórkowskiego zaśpiewane przez niego przy fortepianie. Towarzyszą mu muzycy operujący instrumentarium nawiązującym do muzyki klasycznej: fagot, klarnet basowy, flet, skrzypce, gitara, instrumenty perkusyjne, nie brak tu jednak współczesnych elementów jak gitara basowa. „Zamysł albumu był taki, że wyobraziłem sobie XIX – wieczny paryski salon, gdzie wieczorną porą gromadzi się towarzystwo, a śpiewak z udziałem muzyków wykonuje poezję ku uciesze i zamyśleniu zebranych”.


Program koncertu to materiał przekrojowy ze wszystkich płyt artysty, zarówno autorskich „Introspekcja”, „Drugi oddech”, „Ziemie obiecane”, „Semi electric” czy albumu poświęconego Janowi od Biedronki „10 x Twardowski”. Artysta zaprezentuje także ponadczasowe piękno Sonetów Krymskich Adama Mickiewicza oraz najnowsze piosenki z albumu „CV”. Ten metaforyczny tytuł, nawiązuje do najbardziej stałych i fundamentalnych części życia każdego człowieka – początków i końców. W tym przypadku, Krzysztof Napiórkowski, w charakterystyczny dla siebie, nostalgiczny sposób, porusza kwestię dojrzałej akceptacji rozstania i wskazuje drogę do nowego etapu, który nadchodzi zaraz po nim. Dla każdego z nas, etap ten będzie czymś innym – rozliczeniem się z przeszłością, znalezieniem spokoju ducha czy…miłością. Premiera płyty 4 marca 2022.

Zapraszamy na koncert fanów artysty, ale także słuchaczy, którzy z twórczością Napiórkowskiego spotkają po raz pierwszy.


Krzysztof Napiórkowski – wokalista, a także pianista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów piosenek i producent muzyczny.  Nominowany do nagrody Fryderyk 2019 za solowy album “Semi electric”. Jako student zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m. in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie (2005), Poetyckiej Dolinie w Warszawie (2006), OPPP w Oleśnie Śląskim (2006), Bazuna w Elblągu (2006), Wieczorne Nastroje (2006) i wielu innych.
Współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami z różnych kręgów stylistycznych m.in. z Anną Jurksztowicz, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Majewskim, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem.
Od ponad 15 lat koncertuje i nagrywa w kraju i za granicą. Brał udział w kilkudziesięciu projektach muzycznych z udziałem znakomitych muzyków, w setkach koncertów, wielu programach telewizyjnych i radiowych, a także współpracował podczas prac nad albumami innych wykonawców jako autor, wokalista i instrumentalista.
Wydał 8 albumów solowych: CV (2022) Napiórkowski / Mickiewicz Sonety Krymskie (2020), Semi electric (2018), 10 X Twardowski (2016), Ziemie obiecane (2014), Drugi oddech (2012) Introspekcja (2008), Granie Herberta (2008). Kompozytor muzyki do filmu „Prezent” (reż. Dominika Długokęcka). Utwory Krzysztofa Napiórkowskiego wielokrotnie wykorzystywano w radiu i telewizji (m.in. w popularnym serialu “Prawo Agaty”).


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19.


Kup bilet

Bilety:

25 zł ulgowy | 35 zł normalny

do nabycia online na:

oraz stacjonarnie w:

  • kasie biletowej w CKK Jordanki; Al. Solidarności 1-3, Toruń, tel. (56) 642 43 79. Kasa czynna: czw.-pt. od godz. 13:00-19:00.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.