Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Kujawy symfonicznie

28 sierpnia

18:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Kujawy symfonicznie

28 sierpnia 2021 r., sobota
godz. 18:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki


„Kujawy symfonicznie” to koncert wieńczący projekt „Kujawy pełne muzycznej wrzawy!”. W wykonaniu zespołu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą litewskiego dyrygenta – Dainiusa Pavilionisa znajdą się dzieła kompozytorów polskich, którzy w swojej twórczości inspirowali się polską muzyką ludową. Koncert odbędzie się w CKK Jordanki w Toruniu, a poprowadzi go muzykolog Piotr Matwiejczuk. Na koncert zaproszeni też zostaną słuchacze koncertów kameralnych, którzy otrzymają bezpłatne wejściówki.


Razem z Fundacją DKMS chcemy nieść pomoc osobom chorującym na nowotwory krwi i wspólnie rejestrować nowych potencjalnych Dawców szpiku w ramach

Dni Dawcy Szpiku w Toruniu 

Pomożesz? Bo możesz! Masz to w genach.
Twoje wsparcie ma wielkie znaczenie!


Wystąpią:
Piotr Banasik – fortepian
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Dainius Pavilionis – dyrygent

Program:
F. Chopin – Fantazja na tematy polskie A-dur op. 13
M. K. Ogiński – Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”
F. Chopin – Polonez As-Dur op. 53
W. Żeleński – Dwa tańce polskie op.37
M. Cynk – Dyna kujawska, Kujawiak TOS, Kujawiak dla T.
R. Twardowski – Trzy tańce polskie
W. Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeus


Kujawy pełne muzycznej wrzawy!

„Kujawy pełne muzycznej wrzawy!” to projekt składający się z 13 wydarzeń – 12 koncertów kameralnych realizowanych w 6 placówkach edukacyjno-opiekuńczych i finałowego koncertu symfonicznego. Celem projektu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego regionu oraz wzmacnianie trwałości tradycji ludowych wśród lokalnej społeczności mającej ograniczony dostęp do wydarzeń kulturalnych. W każdej placówce odbędzie się mini cykl dwóch koncertów z muzyką kujawską z udziałem kapeli ludowej i tancerzy oraz muzyką kompozytorów polskich, nawiązujących do rodzimego folkloru.
Wykonawcami będą wyróżniający się artyści młodego pokolenia. Podczas finałowego koncertu symfonicznego po raz pierwszy usłyszymy w Toruniu dzieła inspirowane polską muzyką ludową Tansmana, Żeleńskiego i Twardowskiego. Wydarzenia będą prowadzone przez doświadczonych konferansjerów, a efekty zostaną zaprezentowane online przez utworzoną galerię zdjęć i krótki film promocyjny.


Kup bilet

Bilety:

  • 35 zł

dostępne:

  • online
  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.