Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Kino Letnie ECF Camerimage | „LIGHTHOUSE”

7 sierpnia

22:00

| Scena Plenerowa

dodaj do swojego kalendarza

Kino Letnie ECF Camerimage
„LIGHTHOUSE”

7 sierpnia 2021, sobota
godz. 22.00
Scena Plenerowa CKK Jordanki


Ta sobota to dzień kina grozy! Niepokojący film Rogera Eggersa z imponującymi, czarno-białymi zdjęciami Jarina Blaschke nie pozwoli Wam oderwać wzroku od ekranu nawet na sekundę. Zwłaszcza, że na ekranie popis swoich aktorskich umięjętności dają Willem Defoe i Robert Pattinson. Film był nominowany między innymi do Oscara i Nagrody BAFTA, zdobył też Nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Cannes w 2019 roku.

LIGHTHOUSE (2019)
reż. Roger Eggers, zdj. Jarin Blaschke
 
Stara latarnia morska położona gdzieś na krańcu końca rozpoznawalnego świata, a w środku kamień, pustka i duchy przeszłości, które widziały i słyszały już wszystko co ludzkie. Dwóch mężczyzn, którzy mają spędzić w tym miejscu kolejne cztery żmudne tygodnie, doglądając własnej poczytalności i światła wskazującego drogę tym, którzy poszukują go na wzburzonych wodach. Pierwszy z nich ma na imię Tom i jest mężczyzną hardym i nieustępliwym, byłym człowiekiem morza, który dorobił się bolesnej kontuzji nogi. Drugi, Ephraim, jest znacznie młodszy i – przynajmniej z początku – bardziej otwarty, jednak dręczy go jakaś tajemnica, która sprawiła, że wybrał odosobnienie w latarni morskiej zamiast pracy przy wycince drzew. Gdy izolacja od świata zewnętrznego daje o sobie znać, obaj mężczyźni, każdy z nich skrzywiony przez życie na dziesiątki różnych sposobów, zostają zmuszeni, by stawić czoła swym demonom, podczas gdy otaczający ich świat rzeczywisty zaczyna tonąć w morzu surrealistycznej frustracji. Tylko pomocnego światła nigdzie nie widać.

kalendarz Kina Letniego – sierpień 2021

  • piątek | 6 sierpnia | godz. 22.00 MAŁE KOBIETKI, reż. Greta Gerwig, zdj. Yorick Le Saux
  • sobota | 7 sierpnia | godz. 22.00 LIGHTHOUSE, reż. Roger Eggers, zdj. Jarin Blaschke
  • piątek | 13 sierpnia | godz. 22.00 KŁAMSTEWKO, reż. Lulu Wang, zdj. Anna Franquesa Solano
  • sobota | 14 sierpnia | godz. 22.00 TENET, reż. Christopher Nolan, zdj. Hoyte Van Hoytema
  • niedziela | 15 sierpnia | godz. 22.00 SOUND OF METAL, reż. Darius Marder, zdj. Daniël Bouquet

Gdzie?

Scena plenerowa za CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3, Toruń)


Bilety?

Bilety w cenie 15/12 zł dostępne do kupienia bezpośrednio na godzinę przed pokazami w kasie plenerowej, na terenie wydarzenia. Pula biletów jest ograniczona.

Osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 1,5 metra odstępu od pozostałych oczekujących.


Zasady sanitarne

W ramach uczestnictwa w wydarzeniu należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa zgodnych z obecnymi wytycznymi sanitarnymi:

1. Obowiązek noszenia maseczek podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek. Osoby, które nie będą ich posiadały, nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas seansu.

2. Dezynfekcja rąk przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu.

3. Zachowajmy odstęp, co najmniej 1,5 metra

Podczas poruszania się na terenie imprezy lub w kolejce do wejścia prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 1,5 metra od pozostałych uczestników wydarzenia.

4. Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.


Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Rynek Staromiejski 36-38

87-100 Toruń

+48 608 616 963

ecfcamerimage.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Regulamin Kina Letniego

Regulamin Kina Letniego ECF CAMERIMAGE pobierz