Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

[Przeniesiony] Miuosh x Zespół Śląsk

16 lutego

20:30

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Już w lutym Miuosh i Zespół Śląsk pojawią się w toruńskich Jordankach z doskonale przyjętym projektem „Pieśni współczesne”. Z przyczyn niezależnych od organizatorów zrealizowany zostanie tylko jeden z dwóch zaplanowanych koncertów – 17 lutego.
Osoby, które zakupiły bilety na wydarzenie 16 lutego dostaną wiadomość e-mail od Ebilet z możliwością przeniesienia biletu na następny dzień lub ubiegania się o zwrot kosztów zakupu biletu. 

„Pieśni współczesne” to projekt, jakiego na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było – nie tylko ze względu na liczbę zaangażowanych artystów, ale także przełomowe podejście do tradycji. Każdy utwór śmiało czerpie z pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nadając im współczesnego charakteru. Już 17 lutego na scenie w CKK Jordanki Miuoshowi i Zespołowi Śląsk będzie towarzyszyła plejada wyjątkowych gości, m.in. Błażej Król, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Bela Komoszyńska.

LADIDADI SP. Z O.O.


Miuosh x Zespół Śląsk
„Pieśni współczesne” Trasa Druga

16 lutego 2023, czwartek
godz. 20:30
Sala Koncertowa CKK Jordanki

 

Pierwsza trasa projektu MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne” okazała się wielkim sukcesem, a Artyści wyprzedali wszystkie koncerty. W odpowiedzi na prośby fanów, muzycy znów ponownie zagrają przed publicznością. Przyszłej wiosny odwiedzą więcej miast m.in.: Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Toruń i Bielsko-Białą.  W czasie koncertów swoje premiery będzie miało kilka nowych przygotowanych przez Artystów utworów.


O projekcie ,,Pieśni współczesne”

„Pieśni współczesne” to projekt, jakiego na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było – nie tylko ze względu na liczbę zaangażowanych artystów, ale także przełomowe podejście do tradycji. Pieśni zawarte na krążku na nowo tworzą bowiem opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. Każdy utwór śmiało czerpie z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nadając im współczesnego charakteru.

Historia projektu ma swoje źródło w 2019 roku, gdy Miuosh zaprosił Zespół Śląsk do udziału w koncercie Scenozstąpienie. Wtedy przed 43-tysięczną publicznością zgromadzoną na Stadionie Śląskim raper i producent zaprezentował się z ponad stuosobową ekipą Zespołu Śląsk, co dało niezwykły efekt. Kolejne miesiące przyniosły nowe kooperacje, które zrodziły ideę nadania utworom z repertuaru zespołu bardziej współczesnego charakteru. Miuosh, autor muzyki i tekstów, zdecydował się zaprosić do pracy nad wydawnictwem także licznych wokalistów, którzy dodali do stworzonych przez niego utworów własnego, niepowtarzalnego brzmienia.


W cały projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Płytę „Pieśni współczesne” promują single: „Doliny” z udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego, „Zmierzch” nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, „Mantra” z Igorem Herbutem, „Celina” z Julią Pietruchą oraz „Imperium” z Ralphem Kaminskim czy „Wołanie” z Błażejem Królem.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Ladidadi sp. z o.o.

Pl. Powstańców Warszawy 2

00-030 Warszawa

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.