Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Muzyka z horrorów i filmów grozy

29 października

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Muzyka z horrorów i filmów grozy

29 października 2023, niedziela
godz. 17:00
Sala Koncertowa

Wystąpią: 

Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Krzysztof Dobosiewicz – dyrygent

W programie:

muzyka z filmów: Psychoza, Miasteczko Twin Peaks, Co kryje prawda, Łowca wampirów, Kobieta w czerni, Egzorcysta, Dracula, Hellboy, Psychopata, Wyspa tajemnic, Oczy szeroko zamknięte, Obcy, Bliskie spotkania trzeciego stopnia, Zawrót głowy.

KONCERT DLA OSÓB POWYŻEJ 16 LAT

Koncert dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom kina grozy i horroru pełnego mrocznych tajemnic, przerażających potworów z innego wymiaru i gęstej jak mgła atmosfery spowijającej samotne domy na wzgórzach. Jednakże żaden film nie sprawiłby, że droga do łazienki w środku nocy wydaje się nieskończenie długa, gdyby nie klimatyczna ścieżka dźwiękowa. W repertuarze wydarzenia odnajdziemy muzykę z kultowych dzieł gatunku, m.in. Miasteczka Twin Peaks, Egzorcysty, Draculi, Obcego oraz wielu innych znakomitych tytułów we wspaniałym, symfonicznym wykonaniu.

W programie koncertu nie mogłoby zabraknąć muzyki z Psychozy, słynnego dreszczowca psychologicznego Alfreda Hitchcocka będącego równocześnie jednym z najważniejszych filmów w historii kinematografii. Intrygujące kreacje aktorskie na czele z niezapomnianą grą Anthony’ego Perkinsa, niedopowiedzenia fabularne i prosta, opierająca się jedynie na trzech taktach muzyka Bernarda Herrmanna wspólnie budują klimat osaczającego niepokoju. Pojawi się również ścieżka dźwiękowa z Miasteczka Twin Peaks, która bezceremonialnie ujawni słuchaczom tajemnicę ciemnej strony ludzkiej natury kryjącej się pod pozorami małomiasteczkowej przyzwoitości. Surrealizm, czarny humor i dramatyzm relacji międzyludzkich znajdują się u źródła ogromnego sukcesu serialu, który do dziś zrzesza miliony fanów na całym świecie. Nie zabraknie także słynnych motywów muzycznych z Egzorcysty należącego do najwybitniejszych filmów grozy wszechczasów. Zagadka pierwotnego, wrogiego ludzkości zła, które nigdy nie śpi, równocześnie fascynuje i przeraża odbiorców, uświadamiając im dojmującą bezradność człowieka wobec nieznanych sił. Trudno mówić o strachu bez wampirów:  ścieżka dźwiękowa z filmów Dracula i Łowca wampirów wprowadzi melomanów w krąg nieśmiertelnych istot ukrywających się w mroku nocy. Wielbiciele science fiction z pewnością będą usatysfakcjonowani po wysłuchaniu muzyki z serii Obcy. Pustka kosmicznej otchłani otwiera drogę dla gry wyobraźni wydobywającej z nieskończonej czerni wielkie zagrożenie dla świata. Ponadto, warto wspomnieć o produkcji Wyspa tajemnic, w której hipnotyzująca, tchnąca tajemniczością muzyka nadaje całości nastrój sprzyjający poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące źródeł sumienia. Na uwagę zasługują również Bliskie spotkania trzeciego stopnia, produkcja Stevena Spielberga, która wraz z Gwiezdnymi wojnami zapoczątkowała rozkwit Kina Nowej Przygody. Tematyka spotkań człowieka z przedstawicielami obcej cywilizacji do dziś cieszy się popularnością zarówno w popkulturze, jak i podczas naukowych dyskusji dotyczących życia pozaziemskiego.

Kup bilet

Bilety w cenie:

  • 75 ulgowy
  • 85 zł normalny

dostępne online na:

biletytos.pl

  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.