Pół Polski idzie w pogo, to robi się nerwowo.
Pół Polski idzie w pogo, to robi się niezdrowo.
Po dwóch platynowych płytach, setkach koncertów w Polsce i za granicą oraz długiej przerwie koncertowej, grupa wraca z nowym materiałem, którego premiera planowana jest na jesień bieżącego roku.
Pogo to pierwszy z singli promujących nowe wydawnictwo. Retro już nam nie wystarcza. Dobre czasy minęły. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język. Nowe czasy, nowa muzyka.
Tytuł utworu odnosi się do grupowego, brutalnego tańca, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.
Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest wieków. Chocholi taniec w Weselu Wyspiańskiego, terror i przemoc w Tangu Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w Rejsie Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. Pogo to współczesna emanacja tego samego problemu.
Polski taniec narodowy, porozbijać sobie głowy. Polski taniec narodowy, pawie pióra i maniura. Maiłeś chamie złoty róg, ostał ci się ino, twój ukochany dimon, ojczyny wróg.
Do zobaczenia.
Øi!
Widownia w szachownicę
Udostępnimy połowę dostępnych miejsc przeznaczonych dla widowni. Miejsca dla publiczności w poszczególnych rządach mogą być zajmowane naprzemiennie z zachowaniem zasady jednego wolnego miejsca pomiędzy widzami. Zasada ta nie dotyczy widza, który:
◘ uczestniczy w pokazie z dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,
◘ jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.
Obowiązek zakrywania ust i nosa
Prosimy o zakrycie ust i nosa przed wejściem do budynku. Bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje w trakcie całego wydarzenia, do chwili opuszczenia budynku.
Dezynfekcja rąk
Przy wejściu na wydarzenie prosimy o dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynem dezynfekującym dostępne będą przy wejściu oraz przy toaletach. Zalecamy dokładne i częste mycie rąk.
Zachowajmy bezpieczny odstęp
Podczas poruszania się po obiekcie, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 1,5 metra od pozostałych uczestników wydarzenia. Prosimy również o zachowanie bezpiecznej odległości przed wejściem do budynku.
Korzystanie z wind
Zalecamy korzystanie wind tylko przez rodziny z małymi dziećmi, kobiety w ciąży, osoby z niepełnosprawnością oraz przez osoby starsze.
Szatnie
W trakcie wydarzeń nie będzie możliwości skorzystania z szatni. Okrycia wierzchnie należy wnieść ze sobą na widownię.
Oświadczenie uczestnika wydarzenia
Przed wejściem na wydarzenie bądź w chwili zakupu biletu on-line lub stacjonarnie prosimy o złożenie oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Administratorem Państwa danych jest Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzenia i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Obsługa widowni pomoże w wypełnieniu oświadczenia.
Treść oświadczenia dla widzów.
Wcześniejsze przybycie na wydarzenie
Ze względu na procedurę spowolnionego wpuszczania oraz konieczność wypełnienia oświadczenia, prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie. Wejście do budynku możliwe będzie na godzinę przez planowanym wydarzeniem.
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
Al. Solidarności 1-3
87-100 Toruń
+48 56 643 19 20