Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

ORKIESTRA NA DUŻYM ROWERZE/ BIG BIKE ORCHESTRA

25 sierpnia

16:00

dodaj do swojego kalendarza

ORKIESTRA NA DUŻYM ROWERZE
/BIG BIKE ORCHESTRA/

25 sierpnia, środa
godz. 16:00-17:00
Plac przed wejściem do CKK Jordanki


To wyjątkowa orkiestra na wyjątkowym rowerze…

To sześcioosobowy zespół muzyków, który potrafi zagrać koncert jadąc na jednośladzie…

To wyjątkowe emocje, które pozostają w pamięci na długi czas…


Ideą powstania Orkiestry Na Dużym Rowerze było połączenie kultury z ekologią. Sześcioosobowy rower skonstruowany został specjalnie dla Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy z przeznaczeniem dla tego niezwykłego projektu muzycznego (w ramach festiwalu Drums Fusion).

Sześć indywidualności, sześć temperamentów, sześć męskich charakterów wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej.


Skrzypce – w dłoniach Jędrzeja staną się narzędziem najbardziej szalonych muzycznych improwizacji. Kontrabas niczym aranżacyjny fundament stoi na straży całości kompozycji, lecz tylko z pozoru, po chwili okazuje się, że to broń Szymona sprytnie nadającego motorykę w poszczególnych utworach. Szalony multiinstrumentalista – Krzysztof – zagra na wszystkim! Maciej, zawodowo wirtuoz akordeonu, posłuży się instrumentem, by wymknąć się z szablonu w kierunku niepohamowanych eksperymentów harmonicznych. Tomasz to prawdziwy rytmiczny dynamit. Śpiewający kierowca, Adrian, zadba o spójność brzmienia wykonując piosenki, które przeniosą nas w najróżniejsze zakątki świata.

Koncerty zespołu to niepowtarzalne wyprawy przez rożne gatunki i style całego muzycznego świata, natomiast publiczność zgromadzona na występach staje się uczestnikiem podróży, której kierunek nadaje spontanicznie załoga band’u, bądź sami słuchacze w roli pasażerów. Wynikiem takiej, często improwizowanej, dźwiękowej ekspedycji są żywiołowo tworzone unikatowe aranżacje, które zaskoczyć mogą nawet najbardziej wnikliwych poszukiwaczy nietuzinkowych brzmień.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Marcinkowskiego 12-14

85-056 Bydgoszcz

52 32 55 540

mck-bydgoszcz.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.